Bukmeikeri Latvijā
Atbildīga spēle

Atbildīga spēle

Mēs, totalizatorslatvija.com, rūpējamies, lai mūsu klienti būtu atbildīgi. Mūsu mājaslapā tiek aprakstīti totalizatoru piedāvājumi, kuri paredzēti tikai izklaides nolūkiem, nekļūstot par kaitīgu ieradumu vai peļņas avotu. Šī lapa ir paredzēta, lai iepazītos ar pieejamo informāciju par to, kā savlaicīgi pamanīt problēmas rašanos, kā ar to cīnīties un kur vērsties pēc palīdzības. 

Kas ir azartspēles?

Azartspēles ir populāra izklaides forma jau gadsimtiem. Tās ne tikai ir aizraujošas, bet tām ir arī pievienotā vērtība laimestu formā. Lai šī gadiem ilgā brīvā laika pavadīšanas forma paliktu jautra un aizraujoša, ir svarīgi spēlēt atbildīgi.

Kamēr lielākā daļa spēlētāju azartspēles spēlē savu iespēju robežās, daudzus spēlētājus skar arī problemātiska spēlēšana, kuru ir grūti pārvarēt.

Atbildīga spēle ir azartspēļu spēlēšana izklaides nolūkos. Azartspēļu spēlēšana var kļūt problemātiska, ja klienti tās izmanto kā ienākumu avotu vai spēlē ar naudu, kuru nevar atļauties zaudēt. Atbildīgas azartspēļu spēlēšanas programma ir paredzēta spēlētāju aizsardzībai, tās mērķis ir apturēt problemātiskas azartspēļu uzvedības attīstību.

Diemžēl, daudzi apmeklētāji var ignorēt atbildīgas spēles programmas, jo viņi sevi neidentificē kā problemātiskus spēlētājus. Tā ir terminoloģijas un uztveres problēma, kas jārisina. Ir ļoti svarīgi laicīgi pamanīt problēmas rašanos, lai apturētu slimības attīstību.

Ko nozīmē spēlēt atbildīgi?

Spēlēt atbildīgi nozīmē ieturēt pārtraukumus starp spēlēšanu, neizmantot azartspēles kā savu ienākumu avotu, spēlēt tikai ar tiem naudas līdzekļiem, kurus var atļauties zaudēt, un noteikt sev ierobežojumus (gan laika, gan finanšu). Limitu iestatīšana patiesībā ir vieglāk izdarāma tiešsaistē, jo daudzās tiešsaistes azartspēļu vietnēs tiek piedāvātas opcijas, kas ļauj spēlētājiem iestatīt ierobežojumus tieši interneta vietnē. Limitu esamība ir būtisks faktors, kas tiek ņemts vērā arī izvērtējot totalizatoru.

Piemēram, tiešsaistes totalizatora lietotājs var teikt: “Es šodien vēlos spēlēt tikai divas stundas”, pēc tam spēlētājam atliek tikai norādīt šo laiku vietnē, un pēc divām stundām vietne paziņos apmeklētājam, ka tas ir sasniedzis savu dienas ierobežojumu. Bieži vien tiešsaistes vietnēs ir iekļauti arī 24 stundu spēles pārtraukšanas periodi, kuros spēlētāji var pilnībā bloķēt platformas izmantošanu. Tas ir ļoti ērts un drošs veids, kā sevi pasargāt no pārmērīgas vietnes lietošanas.

Spēlēt droši un paņemt pārtraukumu no azartspēlēm ir jūsu kā spēlētāja tiesības.

Azartspēļu atkarība

Vai ir personas, kurām ir lielāks risks saslimt?

Tas ir sarežģīts jautājums, tomēr ir neiroloģiski, bioloģiski, psiholoģiski, ģenētiski un citi faktori, kas cilvēku var apdraudēt. Piemēram, ja bērnu audzina ģimenē, kur ir problemātisks spēlmanis, visticamāk, arī viņš izaugot kļūs par tādu. To var ietekmēt arī citas garīgās veselības problēmas, piemēram, pēctraumatiska stresa traucējumi, bipolārie traucējumi, kā arī depresija un citi.

Kā atpazīt simptomus?

Diemžēl jāsaka, ka azartspēļu atkarībai nav acīmredzamu pazīmju, kā tas ir citu atkarību gadījumā, lielākoties spēlētājs pats var nemanīt, ka bieža spēlēšana kļūst par problēmu. Tomēr, galvenā pazīme ir tāda, ka interneta vietnes apmeklētājs nevar apstāties.

Biežāk sastopamie simptomi:

  • Jūs slēpjat to, ka liekat likmes no sev tuvajiem cilvēkiem. Jūs to darāt slepeni, vai arī melojat par laika pavadīšanu totalizatoru vietnē.
  • Sākot veikt likmes, jūs nevarat apstāties. Pievērsiet uzmanību tam, vai laimējot jūtaties gandarīts un spējat apstāties, vai arī jums ir dedzīga vēlme turpināt, jo varat laimēt vēl vairāk? Vēršat savu uzmanību arī uz to, kā jūtaties zaudējot, vai jums rodas vēlme turpināt līdz visa nauda ir pazaudēta?
  • Totalizatora spēlēšana, ja nevarat atļauties to vairs darīt. Jūs turpinat spēlēt ar naudu, kura paredzēta citiem tēriņiem, vai arī rodas vēlme aizņemties naudu, lai varētu turpināt spēlēt.
  • Redzat vai dzirdat bažas no saviem radiniekiem vai draugiem. Dažreiz, cilvēkiem no malas ir vieglāk saskatīt probēmas esamību. Ir vērts ieklausīties, ko jums saka jūsu tuvie. Atcerieties, ka vienmēr var mainīt savu dzīvi uz labo pusi, un nav jākaunas pieņemt palīdzīga roka no malas.

Ik pa laikam uzdodiet sev jautājumu - vai jūs spējat laicīgi apstāties, vai jums nerodas iekšēja trauksme? Gadījumā, ja jums parādās kāds no šiem simptomiem, visdrīzāk, jums ir azartspēļu atkarība un ir jāgriežas pēc palīdzības.

Kā vērst situāciju par labu?

Neatrisināmu situāciju nav, tāpēc jāsāk ar problēmas atzīšanu un mērķtiecīgu risināšanu. Lai saprastu, kā sev vislabāk palīdzēt, ir jāsaprot problēmas cēloņi. Atrodot atkarības iemeslu, ir jāsāk spert soļi uz izveseļošanos, jāsaprot vai spēsiet tikt galā pats, vai jums ir nepieciešama tuvinieku un speciālistu palīdzība. Ar ko jūs varat sākt:

  • naudas problēmu atrisināšanu, kas sniegs miera un drošības sajūtu;
  • atrodot alternatīvu likmju veikšanai;
  • pavadot laiku ar citiem cilvēkiem, aktīvi piedaloties sociālajā dzīvē;
  • negatīvas domas aizstājot ar pozitīvām;
  • visu laiku nodarbinot sevi, lai neveiktu likmes aiz garlaicības; 
  • atrodot citus hobijus, ar kuriem piepildīt brīvo laiku.

Ja tomēr augstāk minētais Jums nepalīdz un jūs nespējat pilnībā kontrolēt likmju veikšanu un laiku, kuru pavadat totalizatora vietnē, iesakām jums ierobežot savas iespējas spēlēt. To var izdarīt totalizatora vietnē, izmantojot tehniskās iespējas, kā piemēram uzstādīt maksimālos likmju un apgrozījuma limitus vai, ja nepieciešams, nobloķēt lietotāja kontu.

Parasti lietotājs var uzstādīt tādus limitus kā:

  • iemaksu summa, kuru varēsiet veikt 24 stundu laika periodā;
  • vienas likmes summa;
  • likmju kopsumma, kuru iespējams izmantot, veicot likmes 24 stundu laikā kopš limita uzstādīšanas;
  • summa, kuru varat zaudēt 24 stundu laikā, balstoties uz Jūsu likmju un laimestu starpību;
  • laiks minūtēs, ko varat pavadīt ielogojoties Jūsu profilā.

Ja nevarat pats uzstādīt limitus savā lietotāja profilā, lūdzu, sazinieties ar klientu atbalsta dienastu. Gadījumā, ja nevarat kontrolēt iztērēto naudu, konsultējaties ar savu banku, lai ierobežotu savus tēriņus. Ja jūs turpinat šaubīties par to, vai jums ir jāuzstāda limiti vai jāņem pārtraukums, apsveriet iespēju paņemt pauzi vai izslēgt sevi no totalizatora vietnes. Nespējot kontrolēt sevi, ziniet, ka jūsu spēlētāja tiesības ir izslēgt sevi uz 12 mēnešiem no totalizatoru interneta vietnes, izmantojot kādu no šīm iespējām:

  • ierodoties personīgi un iesniedzot prasību rakstveidā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā;
  • interneta vietnē: https://registrs.iaui.gov.lv/;
  • azartspēļu interneta vietnēs.

Ja Jums nepieciešama palīdzība, droši vēršaties pie mūsu ekspertu komandas pēc palīdzības, un jums tiks sniegti visaktuālākie informācijas līdzekļi.

Kā rīkoties atkarības gadījumā?

Ja ir grūti tikt pašiem galā ar radušos problēmu, griezieties pie speciālistiem, zvanot uz palīdzības tālruņa numuru. Palīdzības tālruņi ir pieejami visu diennakti un jūs varat būt drošs, ka tā ir 100% konfidenciāla informācija. Vēršoties pēc palīdzības, varat būt pārliecināts, ka saņemsiet vērtīgu informāciju. Droši jautājiet ieteikumus un papildus resursus azartspēļu problēmu ārstēšanai. Ļoti vērtīgs ir tas, ka palīdzības tālrunis ir domāts ne tikai azartspēļu problemātiskajiem spēlētājiem, bet gan arī viņu ģimenes locekļiem, radiem vai mīļotajiem cilvēkiem.

Neaizmirstiet par iespēju sazināties ar pašu operatoru, lai noskaidrotu, vai viņiem ir pašizslēgšanās programma. Šī programma ļauj spēlētājiem pieprasīt, lai viņu spēles privilēģijas tiktu ierobežotas. Pašizslēgšanās programmas ideja ir tāda, ka indivīds atzīst, ka viņam ir azartspēļu atkarības problēma, un viņš vēlas ar to tikt galā. Svarīgi, lai ģimenes locekļi sniegtu atbalstu, mudinot spēlētāju meklēt ārstēšanās iespējas un piedāvājot savu palīdzību šajā dzīves posmā.

Novērtē pirms iesaisties azartspēlēs

Atbildīgas spēles principiem ir svarīgi pievērst uzmanību jau no paša sākuma, lai ar to palīdzību varētu pamanīt bīstamas pazīmes jau laicīgi. Šeit ir pāris faktori, ko apsvērt, pirms pievērsties azartspēļu spēlēšanai:

  • Izvēlies licencētus operatorus – Pirms izvēlies totalizatoru, kurā spēlēt, pārbaudi vai tas ir licencēts Latvijā. Visi mūsu apskatītie totalizatori ir licencēti un droši. Operatoriem ar licenci ir papildus atbildība pret saviem spēlētājiem, jo noteikumu pārkāpumi var rezultēties ar licences zaudēšanu.
  • Uzstādi savu spēlēšanas budžetu – Tev nevajadzētu spēlēt ar lielākiem līdzekļiem, nekā tu vari atļauties zaudēt. Līdz ar to, ir ļoti svarīgi sev uzstādīt stingru budžetu pirms sāk spēlēt. Parasti spēlētāji sev uzstāda budžetu nedēļas vai mēneša griezumā. Šeit talkā nāk arī operatori, kas piedāvā uzstādīt iemaksu limitus.
  • Saproti, kāpēc tu spēlē – Ir svarīgi sākt spēlēt azartspēles ar labākajiem nodomiem. Vai tā būtu kazino spēļu spēšana vai sporta likmju veikšana uz iemīļotajām komandām, tas jādara ar izklaides nodomiem. Iesaistīšanās azartspēlēs tikai tāpēc, lai iegūtu naudu, var būt problēmātiska.

Spēlējot azartspēles, svarīgi laicīgi pamanīt riskus, kas var radīt atkarības problēmas. Pievērs uzmanību sekojošajām lietām:

  • Svarīgu dzīves aspektu atstāšana novārtā – Ja azartspēles kļūst pārākas par socializēšanos ar ģimeni un draugiem vai darba lietām, tā var būt problēma. Pajautā sev, cik liela vērtība azartspēlēm ir tavā dzīvē, ja tā izvirzās priekšgalā un citas svarīgas lietas paliek fonā, tā noteikti ir problēma.
  • Paradumu turēšana noslēpumā – Vai tu atklāti runā par saviem spēlēšanas paradumiem, vai turi tos noslēpumā? Padomā, kāpēc tu tos turi noslēpumā – jo tu nojaut, ka kaut kas nav kārtībā?
  • Azartspēļu spēlēšana naudas dēļ – Azartspēlēm jābūt tikai un vienīgi izklaidei, līdz ar to, ja tev svarīgāka kļūst laimestu iegūšana, iespējams der pārdomāt savus paradumus.
  • Naudas aizņemšanās, lai spēletu – Ja tu nevari atļauties spēlēt, tev nevajadzētu. Ja tu pārdot lietas, vai aizņemies naudu, lai turpinātu spēlēt, tev nevajadzētu to darīt.

Ja azartspēles strauji pārņem tavu dzīvi negatīvā veidā, tev noteikti jāmeklē palīdzība. Pati pirmā rīcība ir sevis iekļaušana pašatteikušos spēlētāju reģistrā. Atrašanās reģistrā tev liegs pieeju visa veida azartspēlēm laika posmā no 12 mēnešiem un ilgāk. Tāpat Izložu un azartspēļu inspekcija piedāvā psihologa konsultācijas un citus palīdzības veidus.

Pārbaudi, vai tev ir atkarība no azartspēlēm, veicot atkarības testu.

Noderīgas saites

Mūsu komanda nemitīgi strādā pie tā, lai nodrošinātu aktuālāko un precīzāko informāciju par iGaming industriju.

Raksts tapis, balstoties uz Totalizatorslatvija.com redakcionālajiem principiem. Neskaidrību vai neprecizitāšu gadījumā sazinieties ar mums, izmantojot sekojošo kontaktformu.

Papildus resursi par totalizatoriem:

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas raksturo atkarīgu spēlmani?

Atkarīgs spēlmanis ir tas, kurš nevar kontrolēt savu spēles laiku un iztērētos līdzekļus. Kā arī tas, kurš iekuļas parādos, lai spēlētu.

Kam var rasties problēmas ar azartspēlēm?

Jebkuram cilvēkam var rasties problēmas ar azartspēlēm. Esiet vērīgi!

Vai atkarība var rasties no bezmaksas spēļu spēlēšanas?

Atkarības risks pastāv, tāpēc veltiet tām samērīgu laika sprīdi. Kontrolējiet spēles laiku!

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

Šī lapa vēl nav novērtēta - palīdzi pārējiem, daloties ar savu viedokli

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!