Basketbola likmes

Totalizatora spēlēšana uz basketbolu sniedz daudz izvēles iespējas. Dažas no tām ir tā saucamās „vienkāršās likmes”, kad ir nepieciešams precīzi prognozēt tikai viena notikuma rezultātu. Bet ir arī „kombinētās likmes” – jāuzmin vairāk kā viena notikuma rezultāti vienlaicīgi. Šajā gadījumā spēles ir savstarpēji saistītas un lielie potenciālie laimesti dzen jūs uz priekšu pēc uzvarētām likmēm. Turpmāk tiks izskaidroti abu likmju tipu veidi.

  Punktu handikaps

  Tiek dēvēts arī par „pusēm” („sides”). Šo likmes veidu raksturo divas puses: favorīts un nefavorīts. Ja jūs izvēlaties mača favorītu, jūs noteiktu punktu skaitu atdodat otrai komandai. Tas nozīmē, ka jūs šos punktus noņemat nost no spēles gala rezultāta, lai noteiktu rezultātu pret otru komandu. Savukārt, ja jūs liekat likmi uz nefavorītu, iegūtie papildus punkti no otras komandas jāpieskaita spēles gala rezultātam, lai noteiktu uzvarētāju. Līdzīgi kā gandrīz visu līniju gadījumā, ja ir neizšķirta iznākums, jūs saņemat uzlikto naudu atpakaļ.

  Spēles uzvarētāja likmes (moneyline)

   Šis likmes veids izslēdz punktu handikapu,  un šajā gadījumā jūsu izvēlētajai komandai jāuzvar tikai ar viena punkta starpību. Ja jūs izvēlaties favorītu, rēķinaties, ka jums ir jāsamaksā vairāk, lai nopelnītu mazāk. Ja jūs izvēlaties nefavorītu, jums jāuzliek neliela naudas summa, lai laimētu vairāk. Sastādot koeficientus, tiek ņemts vērā komandu spēku samērs.

  Virs/zem likmes

  Šim likmes tipam nav nekāda saistība ar punktu handikapu vai mača uzvarētāja likmi. Virs/zem likmju pamatā – cik daudz punktus mačā gūs abas komandas. Jums jāizvēlas virs vai zem izliktā līnija.

  Reizinājums

   Šis likmes veids ir ar augstu risku un augstu atlīdzību. Šīs likmes gadījumā ir grūti uzvarēt, bet toties apmaiņā pret to ir iespēja iegūt lielu laimestu. Reizinājuma gadījumā jūs liekat likmi uz divām līdz 12 komandām un, lai laimētu, visiem mačiem ir jāuzvar. Tas nozīmē – viens zaudējums un jūsu biļete jāmet miskastē. Apakšā redzamajā tabulā apskatīti daži reizinājuma koeficienti, lai labāk saprastu, kā šis likmes veids strādā.

  Bieži sastopamu reizinājumu koeficienti
  2 komandas 3.6
  3 komandas 7
  4 komandas 11
  5 komandas 26
  6 komandas 41
  7 komandas 76
  8 komandas 151
  9 komandas 301
  10 komandas 701
  11 komandas 1101
  12 komandas 1801

  Kā redzams, ja jūs spējat trāpīt uz 12 komandu reizinājumu, jūsu uzliktā naudas summa tiek reizināta ar koeficientu 1801.  Praksē tas tiek piedzīvots ļoti reti.

  „Teaser” likmes

  Teaser” likme ir līdzīga reizinājumam tajā ziņā, ka jums ir precīzi jāprognozē visi mači, bet atšķirībā no reizinājuma „teaser” likmes gadījumā ir atļauts pabīdīt punktu handikapus savā labā. Apakšā redzamā „teaser” likmju tabula uzskatāmi parāda, par cik punktiem jūs varat pabīdīt līniju un, ko tas maksās, jeb kādi būs koeficienti.

  Basketbola „teaser” likmju izmaksas tabula
  Komandas 4 punkti 4.5 punkti 5 punkti
  2 2.00 1.91 1.83
  3 2.80 2.60 2.50
  4 4.00 3.50 3.00
  5 6.00 5.00 4.50
  6 8.00 7.00 6.00
  7 11.00 10.00 9.00
  8 16.00 13.00 11.00
  9 21.00 16.00 13.00
  10 26.00 21.00 16.00

   

  „Pleaser” likmes

  Pleasers” likmes ir reizinājuma un „teaser” likmju sajaukums, bet tikai darbojas apgriezti. Tā vietā, lai izmantotu punktus jūsu labā, šajā gadījumā punkti tiek atdoti, kā rezultātā ir grūtāk nosegt handikapu. Apmaiņā pret to bukmeikeri piedāvā milzīgus koeficientus. Apskatīsim „pleaser” likmju karti:

  Basketbola „pleaser” likmju izmaksas tabula
  Komandas 4 punkti 4.5 punkti 5 punkti
  2 5 6 7
  3 9 11 13
  4 21 26 31
  5 51 61 71
  6 101 126 151

   

  Īpašās likmes

  Šo likmju gadījumā spēkiem mērojas spēlētājs pret spēlētāju, piemēram, Tims Dankans pret Kobi Braientu – kurš gūs visvairāk punktus spēlē u.tml.. Tās var būt arī smieklīgas likmes, piemēram, kurš spēlētājs pirmais iegūs bumbu vai pirmais gūs punktus. Šāda tipa likmes netiek rekomendētas.

  Šādu likmju gadījumā, kad par pamatu tiek izmantoti spēlētāju statistikas rādītāji, var atrast labu derību vērtību. Padoms: neskatieties uz spēlētāja vidējiem statistikas rādītājiem sezonas garumā, bet izpētiet, kā spēlētājs spēlē pret konkrēto komandu.

  Ilgtermiņa likmes

  Kā piemēru var minēt: vai noteikta komanda sezonas garumā izcīnīs virs vai zem noteiktu skaitu uzvaru. Tad ir augsta riska/augstas atlīdzības likmes, kad ir jāizvēlas komanda, kas uzvarēs savā divīzijā vai līgas čempionātā. Šāda tipa likmes nepieredzējušiem spēlētājiem ir ļoti laba izvēle, jo tā ir iespēja būt darbībā visas sezonas garumā un iepriecināt sevi ar maziem ieguldījumiem. Katrā ziņā neceriet uz augstu uzvarētu likmju procentu! Ilgtermiņa likmes ir grūti uzvarēt, bet ir ļoti patīkami, kad tas notiek.

  Jūs esat ieguvuši priekštatu par dažādiem basketbolā izplatītu likmju veidiem. Turpmāk tiks apskatīti deviņi spēcīgi padomi totalizatora spēlēšanai uz basketbolu, kuri būtu jāņem vērā pirms liekat likmes.

   I padoms: Izmantojiet labākos koeficientus

  Spēles uzvarētāja likmes totalizatora spēlēšanā uz basketbolu ir tieši tādas pašas kā citu sporta veidu gadījumā. Spēles uzvarētāja likmju gadījumā nav punktu handikapa. Augstākā “negatīvā nauda” ir favorīts, bet “pozitīvā nauda” aiziet nefavorītam.

  II padoms: Gudra totalizatora spēlēšana uz basketbolu

  Daži ieteikumi – neliekiet likmes tikai likšanas pēc, ņemiet vērā spēles statistiku un meklējiet tendences, liekiet tikai nelielu procentu (piemēram 5%) no jūsu totalizatora spēlēšanai paredzētajiem līdzekļiem, un necentieties par visām varītēm atgūt zaudējumus. Atcerieties, ka gan zaudējumu, gan uzvaru sērijām pienāk beigas!

  III padoms: Esiet lietas kursā par komandas nogurumu un kavēšanos

  NBA komandas, kuras aizvada vairākas spēles pēc kārtas izbraukumā, bieži vien izrāda noguruma pazīmes. Mājas komandai ir ievērojamas priekšrocības, ja viesu komanda iepriekšējā vakarā aizvadīja maču citā pilsētā. Vakara spēles piespiež klubus vēlu izlidot, un komandas nākošā mača norises mājvietā bieži vien neierodas ātrāk kā agri no rīta. Parasti viesu komandas spēlētāji šādos gadījumos uz laukuma ir noguruši un lēni kā rezultātā cieš komandas parādītais sniegums.

  IV padoms: Izvēlieties fiziski spēcīgas komandas ar labu aizsardzību

  Kā jebkurā sporta veidā arī basketbolā likmju likšana uz komandām ar labu aizsardzību nodrošina laimestus Interneta totalizatoros. Taktiskai komandai raksturīgas apbrīnojamas piespēles ar ārkārtīgi lielu precizitāti, kā arī prasmīga pārvietošanās pa laukumu. To ir aizraujoši skatīties, bet šādām komandām parasti grūtības sagādā fiziski spēcīgas komandas, kuras cieši sedz spēlētājus.

  V padoms: Iepazīstiet jūsu komandas

  Tas ietver spēlētāju pārejas, treneru personālu un mājas un izbraukuma spēļu statistiku. Esiet lietas kursā par savainojumiem, un izvērtējiet spēlētāja izkrišanu no sastāva. Esiet objektīvi! Jūs varat izveidot katrai komandai savu rangu vai izmantot dažādus rangus, ko piedāvā laikraksti un basketbola mājas lapas.  

  VI padoms: Pildiet mājas darbu un iedziļinieties

  Neatkarīgi no tā, vai jūs esat totalizatora spēlēšanas iesācējs vai veterāns, likmju likšana uz basketbolu var kļūt nomācoša un apgrūtinoša daudzo spēļu un plašās pieejamās statistikas dēļ. Esiet precīzi, pildot savu mājasdarbu attiecībā uz komandām un mačiem, jo jūsu analīzē var tikt izmantoti daudzi mainīgie. Koncentrējieties un jūsu apņemšanās atmaksāsies!

  VII padoms: Sabiedriskā doma un basketbola koeficienti

  Dažām komandām seko līdzi liela sabiedrības daļa. Tas var novest pie tā, ka uz šīm komandām tiek likta liela daļa likmju, tādejādi samazinot bukmeikera piedāvāto cenu. Rezultātā likmes likšana uz pretinieku komandu ir pievilcīgāka iespēja.

  VIII padoms: Komandas motivācija

  Noskaidrojiet, cik konkrētā spēle ir nozīmīga komandas spēlētājiem. Komanda, kura jau ir kvalificējusies finālam, var būt nepietiekoši motivēta uzvarēt konkrēto maču. Citas komandas situācijā, kad obligāti nepieciešama uzvara vai ir vēlēšanās revanšēties par iepriekšējo zaudējumu, var būt ļoti motivētas cīņai par uzvaru.

  IX padoms: Esiet selektīvi

  Vairumā gadījumu vienlaicīgi ir pieejamas tikai dažas labas vērtības likmes. Domājiet ar galvu tā vietā, lai balstītos uz emocijām – liekiet likmi tikai uz tiem mačiem, kas tiešām piedāvā derību vērtību. Neliekiet obligāti likmi uz jūsu favorītkomandu vai uz visām vienas kārtas spēlēm!

  Par autoru
  Autors Uģis Liepiņš
  Uģis Liepiņš

  Kopš bērna kājas esmu fantazējis par dažādiem stāstiem un veidojis pat pats savus komiksus. Laikam ejot pievērsos žurnālistikai un apguvu izcilas rakstīšanas prasmes. Esmu izpelnījis vietu Ototo.lv kā Digitālā satura menedžeris un ar savu bagātīgo pieredzi analizēju Latvijā licencētus sporta totalizatorus.