Citi likmju veidi

Kā jau zināms, totalizatoros pamatā ir iespējams veikt likmes uz spēļu uzvarētājiem, kā arī dažādos veidos prognozēt to rezultātus. Tomēr ir arī citas likmes, kuras atalgo ilgtermiņa domātājus, dažādas individuālās statistikas pārzinātājus un spēlētājus, kuriem patīk veikt likmes spēles laikā.

  Šajā rakstā aplūkosim trīs likmju veidus:

  • Nākotnes likmes
  • Īpašās likmes
  • Live likmes

  Šādu likmju iznākuma uzzināšana ir atšķirīga – daļai likmju iznākums var būt zināms minūšu laikā, citām jāgaida, piemēram, vesela sezona.

  Likmes uz nākotnes notikumu iznākumiem

  Lai gan katra likme tehniski prognozē kāda nākotnes notikuma iznākumu, īstās nākotnes likmes ir ilgtermiņa, kuru iznākumu var nākties gaidīt vairākus mēnešus. Šādas likmes bieži vien saistītas ar dažādu sporta veidu līgu uzvarētājiem, individuālo spēlētāju balvu ieguvējiem un tamlīdzīgi.

  Līdzīgi kā jebkuras citas likmes, arī ilgtermiņa likmju koeficienti ir mainīgi. Tas, protams, ir atkarīgs no attiecīgās komandas, spēlētāja snieguma sezonas laikā.

  Piemēram, pirms 2017./2018.gada NHL sezonas koeficients uz to,ka Stenlija kausu iegūs Vašingtonas Capitals bija 11.00, taču pēc Pitsburgas Penguins pārspēšanas izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, koeficients bija vien 3.51. Pirms 2018./19. gada sezonas koeficients uz Captials uzvaru ir 12.50, savukārt favorītiem Lightning- 9.25.

  Īpašās likmes

  Šādas likmes saistītas ar specifiskiem notikumiem attiecīgās spēles laikā, kuras iespējams atrast pie citām likmēm.  To gan nevar saukt par unikālu likmes veidu, jo īpašās likmes ir cieši saistītas ar jau apskatītajiem likmju veidiem.

  Ņemot vērā, ka viena sporta notikuma laikā notiek daudz lietu, īpašo likmju piedāvājums mēdz būt plašs. Daļa fokusējas uz specifiskiem spēlētājiem, citas uz komandas kopējo sniegumu.

  Īpašās spēlētāju likmes 

  Likmes saistītas ar spēlētāju individuālos sniegumu spēles laikā. Likmes iespējams veikt uz, piemēram:

  • Spēlētāja kopējo punktu skaitu (Porziņgis spēlē gūs virs/zem 25.5 punktiem)
  • Kurš spēlētājs pirmais gūs punktus/vārtus utml.
  • Spēlētāju sniegums (kurš gūs vairāk punktu utml.)

  Komandu īpašās likmes

  Komandu īpašo likmju klāsts arī var būt pietiekami plašs. Likmes ir iespējams veikt, piemēram, uz pirmo vārtu guvēju, puslaika uzvarētāju, stūra sitienu skaitu (futbolā) utt.

  Spēles īpašās likmes  

  Būtībā jebkura likme, kura saistīta ar indivuduālo vai komandas sniegumu atbilst šai kategorijai. Vai spēle nonāks līdz papildlaikam? Vai komanda, kura pirmā guva vārtus uzvarēs? Vai kopējais gūto vārtu cipars būs pāra vai nepāra? Spēles īpašās likmes parasti piedāvā divas opcijas, taču iespējamas arī vairākas, piemēram, prognozējot precīzu spēles rezultātu vai punktu skaitu.

  Live likmes

  Ja spēlētājs nepaspēj veikt savu likmi pirms spēles sākuma, pastāv lieliska iespēja to izdarīt arī spēles laikā. Šobrīd totalizatoriem ļoti plašs live likmju piedāvājums – tās pieejamas gandrīz katrai notiekošajai spēlei. Koeficienti tiek atjaunoti reāllaikā un likmju veidu piedāvājums būtībā ir tāds pats, kāds pirms notikuma.

  Totalizatori arī piedāvā sekot notikumam tiešraidē (Latvijas totalizatori šādu iespēju diemžēl nepiedāvā) vai vizualizācijās, ļaujot spēlētājam efektīvi izdarīt savas izvēles.

  Ņemot vērā live likmju unikālo dabu, totalizatori nedaudz ierobežo tās:

  • Limitējot maksimālo likmes lielumu, ņemot vērā, ka spēlētājam pieejama krietni vairāk informācijas nekā pirms spēles
  • Slēdzot likmju veikšanu dažādos gadījumos (parasti bīstamu situāciju, vārtu guvuma laikā vai spēles noslēgumā)
  Par autoru
  Autors Uģis Liepiņš
  Uģis Liepiņš

  Kopš bērna kājas esmu fantazējis par dažādiem stāstiem un veidojis pat pats savus komiksus. Laikam ejot pievērsos žurnālistikai un apguvu izcilas rakstīšanas prasmes. Esmu izpelnījis vietu Ototo.lv kā Digitālā satura menedžeris un ar savu bagātīgo pieredzi analizēju Latvijā licencētus sporta totalizatorus.