Futbola likmes

Totalizatori visvairāk nopelna tieši no likmēm uz futbolu. Protams, zirgu skriešanās sacensības daudz neatpaliek, ja ņem vērā likmju daudzumu uz katru individuālo skrējienu, bet pat zirgu skriešanās sacīkstes ir tālu no kopējā likmju daudzuma uz futbolu. Lielais daudzums līgu pasaules mērogā nozīmē to, ka likmes uz futbolu ir pieejama dienu un nakti un tā septiņas dienas nedēļā.

  Futbols nepārprotami ir pasaules populārākais sporta veids. Simtiem pasaules valstīs futbols ir lielākais sporta veids, un visas šīs valstis vēlas būt futbolā konkurētspējīgas visaugstākajā līmenī. Jau vairākas dekādes citi sporta veidi spēlē otrās vijoles lomu, un nav pārsteigums, cik daudz dažādas industrijas ir attīstījušās ap šo vienu sporta veidu.

  Mača uzvarētāja izvēle

  Uzvara-neizšķirts-uzvara līnija ir vispopulārākais līnijas tips futbolā, jo šajā gadījumā, iespējams, ir visvieglāk likt likmes. Jums būtībā jāizdara izvēle par labu tai komandai, kura, jūsuprāt, uzvarēs spēles 90 minūtēs. Ja jūs domājat, ka abas puses ir līdzīgi stipras, tad jūs varat likt likmi uz to, ka mačs beigsies neizšķirti. Uz šo līniju tiek liktas lielākās naudas summas, īpaši, kad ir iespējams likt likmes spēles laikā, jo katrā mačā notikumi mainās un līdz ar to likmju veicēju viedoklis.

  Turpmāk tiks apskatīti daži īsi padomi, izvēloties potenciālo mača uzvarētāju:

  Komandas

  Iepazīstiet komandas, uz kurām jūs liekat likmes. Analizējiet katras puses līderus, noskaidrojiet atslēgas spēlētājus, saskaitiet katras puses stiprās un vājās puses. Tas ir tikai dažu lietu saraksts, kuras būs jāņem vērā, izvēloties to komandu, kurai ir lielākas izredzes uzvarēt.

  • Starta sastāvs un izvietojums
  • Iztrūkstošie spēlētāji (savainojumi un diskvalifikācijas)
  • Vieta līgas turnīra tabulā
  • Spēļu kalendārs (līgā un kausa izcīņā)
  • Sportiskā forma
  • Spēles stils

  Kondīcija

  Pārliecība ir ļoti nozīmīga futbolā, un tā rodas no uzvarētām spēlēm. Ja komanda regulāri izcīna uzvaras, tad tās pārliecība – ne tikai individuāliem spēlētājiem, bet arī komandai kopumā – pieaugs. Ļoti grūti pretoties komandai, kura piedzīvo uzvaru sēriju.

  Taču, ja komandas spēļu rezultāti ir bēdīgi un uzvaras nāk ļoti grūti, tad visas komandas pārliecība un morāle būs zemā līmenī. Tam būs negatīvs efekts uz komandas sniegumu, un no komandām, kuras ir sliktā kondīcijā, būtu jāizvairās.

  Laika apstākļi

   Tiem ir liela nozīme, kā izvērtīsies mačs. Noteiktas komandas no laika apstākļu dažādības iegūs vairāk nekā citas komandas – īpaši tās, kuras nav pieradušas pie laika apstākļu maiņas. Galvenie apstākļi, kas ietekmē spēles, ir lietus un karstums. Laika apstākļu priekšrocību visvairāk var izmantot tieši starptautiskās spēlēs vai Eiropas mēroga sacensībās, jo laika apstākļi atšķiras dažādās valstīs.

  Lietus pilnībā izmaina katras spēles izskatu. Bumba mazāk lēkās pa zālāju, un spēles vispārējais temps kļūs daudz lēnāks. Komandas, kuras ir pieradušas pie lietainiem laika apstākļiem, no tā iegūs.

  Piemērs: Ja Anglijas valstsvienība savā laukumā aizvadīs maču ar Brazīliju un tiek prognozēts spēcīgs lietus, tad Anglijai būs priekšrocības, jo vienība lietus apstākļos ir spēlējusi vairāk kā brazīlieši. Anglijas izlase ātrāk reaģēs uz lēnākiem apstākļiem, turpretim brazīliešiem būs nepieciešams laiks, lai pielāgotos apstākļiem.

  Karstums noteikti ir visgrūtākie apstākļi, kuros aizvadīt spēli. Ekstremāla karstuma gadījumā komandas nogurs ātrāk nekā vidējas temperatūras apstākļos. Jūs redzēsiet daudz vairāk spēlētāju maiņas spēles laikā, jo spēlētāji ļoti nogurs.

  Piemērs: Savukārt, ja Brazīlijas izlase aizvadīs spēli savā laukumā ar Angliju 360C temperatūras apstākļos, tad mājinieki daudz labāk spēlēs šādos aptākļos. Viņiem ir lielāka pieredze spēlēšanai karstumā, turpretim Anglijai varētu nebūt tik tuvs ekstremāls karstums. Tomēr karstuma gadījumā tam būs efekts mača otrajā pusē, kad spēlētāji pagurs, novārgs un, iespējams, atūdeņosies.

  Golu skaita novērtēšana

  Golu skaita (virs/zem līnija) futbola mačā prognozēšana ir viena no miljonu totalizatora spēlētāju iecienītākajām līnijām un šī otra populārākā līnija aiz 1X2. Lai būtu veiksmīgs totalizatora spēlētājs šajā jomā jeb, liekot likmes uz šo līniju, jāiepazīstas ar vairākiem aspektiem. Turpmāk tiks uzskaitīti daži no šiem aspektiem, lai sekmētu jūsu veiksmes izredzes.

  Spēles stils

  Veidam, kā komanda ir tendēta spēlēt, ir ļoti liela nozīme, liekot likmes uz golu skaitu. Ja komanda izceļas ar drošsirdīgu spēli aizsardzībā, tad iespējams tā nepieļaus daudz golus. Šajā gadījumā padoms ir atturēties no daudz golu prognozēšanas. Ja komanda sastāv no vairākiem augsta līmeņa uzbrucējiem vai dažiem radošiem pussargiem, tad viņu izredzes gūt dažus vārtus ir vērtējamas kā augstas.

  Atšķirības meistarībā

  Ja divām komandām ievērojami atšķiras meistarības līmeņi, tad bieži vien šādi mači noslēdzas ar lielu rezultātu. Pārbaudiet, kādā līgā abas komandas spēlē. Ja tas ir Eiropas mēroga turnīrs, izpētiet visu par abām valstvienībām. Ja divas no līgas labākajām komandām aizvada savstarpējo maču, tad spēle varētu būt ļoti līdzīga un neviena no komandām negribēs zaudēt. Tas savukārt varētu novest pie abu komandu piesardzīgas pieejas spēlei un mačs varētu noslēgties nerezultatīvi.

  Vispārējā situācija

  Šis ir vissvarīgākais faktors, liekot likmes uz vārtu skaitu. Pirms komandas uzsāk cīņu abu vienību treneri zinās svarīgu informāciju par otru komandu. Tāpat abu vienību treneriem būs arī viedoklis par vēlamo mača rezultātu. Šim faktoram parasti ir nozīme kausa izcīņās, bet tas ir svarīgs jebkurā konkurētspējīgā spēlē.

  Piemēri:

  Līga – Ja komanda cīnās par vietas saglabāšanu līgā un ir nepieciešams tikai viens punkts, lai to panāktu, tad vienība var spēlēt no aizsardzības, lai panāktu nepieciešamo neizšķirtu. Tas var novest pie nerezultatīvas spēles.

  Ja Mančestras „United” turnīra tabulā ieņem otro vietu un, lai izcīnītu titulu, obligāti jāuzvar Boltona ar četru vai vairāk vārtu starpību, tad no Mančestras var gaidīt uzbrukumus pie katras izdevības.

  Kausa izcīņa – Ja komandas aizvada divu spēļu sacensību, kurā abas vienības aizvadīs mačus gan mājās, gan viesos, tad gaidāma taktiska cīņa. Ja Liverpūle pirmajā posmā mājās ar 2:0 uzvar „Chelsea”, tad Liverpūle otrajā posmā centīsies nosargāt iepriekšējā mačā iegūto handikapu. Arī tas var novest pie nerezultatīvas spēles. Savukārt „Chelsea” ļoti labi saprot, ka klubam jāgūst trīs vārti, lai iekļūtu nākamajā kārtā. Kausa izcīņas ir ārkārtīgi grūti prognozēt, un jums tiešām ir jāizvērtē visa pieejamā statistika un informācija.

  Laika apstākļi

  Līdzīgi kā mača uzvarētāja prognožu gadījumā, liekot likmes uz kopējo vārtu skaitu, laika apstākļi spēlē savu lomu. Ja ir spēcīgs lietus, bumba mēdz iestrēgt zālājā un saspēlēties būs grūtāk. Sitieni pa bumbu arī kļūst daudz lēnāki, un kopumā spēcīga lietus apstākļos gūt vārtus ir grūti.

  Savukārt karstums rada spēku izsīkumu. Ļoti karstas gaisa temperatūras gadījumā, liekot likmes uz goliem, jūs īstenībā varat cerēt uz dažiem ātriem vārtiem. Otrajā puslaikā spēlētāji ātri nogurs un viņu enerģijas līmeņi kritīsies. Tas novedīs pie maz vārtu gūšanas iespējām, un spēlētājiem vienkārši nebūs nepieciešamā enerģija, lai radītu pietiekami daudz labu vārtu gūšanas iespējas.

  Spēles stils

  Katrā valstī futbolu spēlē unikālā veidā. Spēles stili atšķiras, sākot ar pacietīgu saspēlēšanos un beidzot ar pilnīgi uz uzbrukumu tendētu spēli. Abi stili ir vienlīdz labi uzvaras izcīnīšanas nolūkos, bet tie var ietekmēt kopējo vārtu skaitu mačā, neskatoties uz spēlētāju kvalitāti.

  Katra valstsvienība ir atšķirīga, un katrai ir savi plusi un mīnusi. Turpmāk tiks apskatīti tikai divu valstsvienību piemēri, bet vislabāk paskatieties pāris starptautiskas spēles, tādejādi iepazīstot tuvāk katras valstsvienības spēles stilu. Jau pēc dažu spēļu momentu noskatīšanās pieņēmumu izdarīšana par to, kā katra valstsvienība spēlēs, būs otršķirīga.

  Anglija – Angļu spēles stils tiek reklamēts kā labākais pasaulē. Premjerlīga ir pazīstama kā spēcīgākā līga pasaulē, jo tajā ir visgrūtāk pielāgoties ātrajam spēles tempam. Anglijas komandas ir tendētas spēlēt ar bumbas virzīšanu uz priekšu un un maz laika veltīt saspēlei. Ja komandai ir izdevība, tā cenšas to izmantot. Jūs bieži redzēsiet daudz mēģinājumus gūt vārtus un vispār daudz golus.

  Portugāle – Savukārt portugāļiem ļoti patīk daudz saspēlēties! Tā vietā, lai izmantotu spēles gaitā radušās atsevišķas pus-izdevības, priekšroka tiek dota saspēlei brīvos laukumos. Portugāles komandas ir ļoti pacietīgas, kontrolējot bumbu, un nesteidzas ar vārtu gūšanu. Nacionālo izlasi bieži vien kritizē par cenšanos izspēlēt perfektu golu. Ar šādu saspēlēšanos tiek izšķiests daudz laika. Portugāļi var ilgus laika periodus saglabāt bumbu, kas noved pie nerezultatīvas spēles, jo salīdzinoši reti rodas vārtu gūšanas momenti.

  Jebkas, ko jūs spējat iztēloties

  Tā kā futbols ir pasaules populārākais sporta veids, bukmeikeri ir izdomājuši totalizatora spēlētājiem burtiski simtiem dažādu līniju, uz kurām var likt likmes. Šodien bukmeikeri, īpaši Internetā, piedāvā gandrīz visus iespējāmos līniju veidus uz futbolu. Pie jūsu vietējā bukmeikera būs ierobežota ne tikai līniju izvēle, bet arī naudas daudzums, ko tie var atļauties izmaksāt. Vairāk totalizatora spēlēšanas iespējas tiešām būtu jāmeklē Tīmeklī. Totalizatori Latvijā piedāvā ļoti plašu futbola likmju klāstu visām vēlmēm.

  Līniju variācijas:

  • Uzvara-neizšķirts-zaudējums (1×2)
  • Puslaiks/Gala rezultāts
  • Kopējais vārtu skaits
  • Āzijas handikapi
  • Neizšķirts nav likme
  • Pirmais vārtu guvējs
  • Pēdējais vārtu guvējs
  • Jebkurš vārtu guvējs
  • Stūra sitieni
  • Komandas goli

  Tas ir ļoti īss vairāku pieejamo līniju saraksts. Lai redzētu milzīgo līniju sarakstu, uz kurām jums ir iespēja likt likmes, jums vajadzētu apmeklēt kādu no daudzajiem totalizatoriem Latvijā. Redzēsiet – tādu līniju tur ir daudz!

  Labākā vērtība

  Šis ir totalizatoru spēlētāju bieži uzdots jautājums. Tā kā šodien ir pieejami tik daudz bukmeikeri, tie savā starpā konkurē cīņā par klientiem. Daudzi no tiem uzsvaru liek uz “saldiem solījumiem”, lai pievilinātu potenciālos totalizatoru spēlētājus, bet daži pārliecinās, ka piedāvā labākos koeficientus tirgū. Labākā koeficienta atrašana ir ļoti nozīmīga katram totalizatora spēlētājam, jo mazākā atšķirība koeficientā var izšķirt, vai jūs laimestā saņemsiet papildus 5 eur vai papildus 50 eur.

   

  Par autoru
  Autors Uģis Liepiņš
  Uģis Liepiņš

  Kopš bērna kājas esmu fantazējis par dažādiem stāstiem un veidojis pat pats savus komiksus. Laikam ejot pievērsos žurnālistikai un apguvu izcilas rakstīšanas prasmes. Esmu izpelnījis vietu Ototo.lv kā Digitālā satura menedžeris un ar savu bagātīgo pieredzi analizēju Latvijā licencētus sporta totalizatorus.