Hokeja likmes

Vai jūs vēlaties likt likmes uz hokeju? Daļa totalizatoru spēlētāju to dara, bet lielāka daļa izvēlas citus sporta veidus. Es uzskatu, ka, izvairoties likt likmes uz hokeju, jūs neizmantojat lieliskas iespējas nopelnīt. Galvenais iemesls: ASV bukmeikeri hokeja līniju veidošanā ir paviršāki nekā attiecībā uz Amerikāņu futbolu, basketbolu un beisbolu. Viņi tam nevelta tik lielu uzmanību, jo ASV totalizatora spēlētāji nav tik aktīvi, liekot likmes uz hokeju. Izmantojiet to savā labā!

  Uzmanīgi sekojiet līdzi spēlei!

  Atcerieties – kopumā 30 pilsētām ir sava NHL komanda! Jūs daudz nenopelnīsiet, ja veltīsiet NHL virspusēju uzmanību. NHL klubi kopumā regulārās sezonas laikā aizvada 82 spēles, un liels uzsvars ir uz konferenču un divīziju konkurenci. Līdz ar to gandrīz katru dienu ir iespējas atrast labas likmes. Kad mazāk slavena komanda ceļo trīs vai pat četrus tūkstošus kilometru, lai aizvadītu maču ar citu komandu, tad gandrīz vienmēr ir iespēja atrast dažas augstas kvalitātes likmes.

   Nevaforīti var tālu tikt

  Lai arī pavirši vērojot NHL spēles šķiet, ka tur ir neiespējami kaut ko prognozēt, rūpīgi sekojot līdzi, ātri vien konstatēsiet, ka tā gluži nav. Var minēt vairākus izcilus piemērus no 2005.gada sezonas. 2005./2006.gada sezonā Detroitas „Red Wings” bija izcila komanda. „Red Wings” pēc punktiem bija līgas regulārā turnīra līdervienība un dažādos publicētajos reitingos ieņēma pirmo vietu. Kas notika izslēgšanas spēlēs? Astotajā vietā esošā Edmontonas „Oilers” nekavējoties izslēdza komandu no turpmākās dalības cīņā par Stenlija kausu. Lielākais pārsteigums bija, ka Rietumu konferences četras labākās komandas izstājās jau pirmajā kārtā. Iespaidīgi! Bukmeikeri nespēja noticēt tam, ka vakaru pēc vakara nefavorīti pārspēj favorītus. Bet arī totalizatoru spēlētāji nespēja tam noticēt. Līdz ar to viņi lika likmes uz favorītiem, kuri pēcāk zaudēja.

  Līdzīgi pārsteigumi notika arī Austrumu konferencē. Tur ar pirmo numuru izliktā Otavas „Senators” zaudēja Bufalo „Sabres” – klubam, kuram pirms sezonas tika piedēvēta pastarīša loma. „Senators” no turpmākās cīņas tika izslēgti piecās otrās kārtas spēlēs. Pa to laiku Ņūdžersijas „Devils” pārspēja  pārāk augstu vērtēto „Rangers”, labā garatāvoklī un ar augstu pārliecību sagaidot otro kārtu. Tomēr turpinājumā Karolīnas „Hurricanes” bija nepieciešami tikai pieci mači, lai Brodēram & Co nodrošinātu laicīgu vasaras atvaļinājumu. Pēc tam Karolīnai bija nepieciešamas visas septiņas spēles, lai izslēgtu no turpmākās cīņas Bufalo. Kurš klubs gaidīja „Hurricanes” finālā? Līgas pārsteigums – Edmontonas „Oilers”. Pēc uzvaras pār šķietami nepārspējamo „Red Wings” Edmontona turpmāk pārspēja Sanhosē (4-2 sērijā) un konferences finālā piecu maču cīņā Anaheimu. Reti kurš ticēja „Oilers” iespējām tik tālu tikt. Komanda bieži vien bija nefavorīte pat mājas spēlēs! Galu galā NHL piedzīvoja klasisku un aizraujošu septiņu spēļu finālsēriju, bet TV reitingi liecināja, ka to skatījās maz hokeja līdzjutēju. Žēl gan. Savukārt bukmeikeri joprojām pieņēma likmes, tādejādi piedāvājot peļņas iespējas, kuras prasmīgie spēlētāji arī pilnā apjomā izmantoja.

  Atskatoties pavisam nesenā pagātnē, 2017./2018.gada sezonā pārdabisku sniegumu rādīja līgas jaunpienācēja Vegasas Golden Knights, nokļūstot līdz pat Stenlija kausa finālam. Līdz ar to, veicot hokeja likmes, jāņem vērā sporta veida neparedzamība.

   Vārtsargu nozīmīgums

  Šis ieskats vēsturē izraisa noteiktus jautājumus un atbildes uz tiem, kā arī piedāvā ieskatu NHL analīzei. Kāpēc Edmontona dominēja līdz pat finālsērijas pēdējam mačam? Atbilde: vārtsargs. Dveins Rolosons lieliski spēlēja tieši sezonas beigās. Totalizatora spēlētāji, kuri sekoja viņa veiksmīgo spēļu sērijai, piedzīvoja līdzīgu sēriju totalizatoru kantoros. Beisbolā vienmēr tiek pieminēti starta pičeri un viņu statistika, kamēr hokejā lielā mērā tiek ignorēta vārtsargu statistika. Līdzīgi vēlams sekot līdzi katram līgas vārtsargam, lai noskaidrotu tendences. Vai viņš aizvada veiksmīgu vai neveiksmīgu spēļu sēriju? Vai viņš ir stabils vai nestabils? Vai viņš mēdz sargāt tauriņstilā, un vai kājas savainojums, sargājot vārtus, nerada nopietnākas sekas? Vai viņam grūtības sagādā lielie spēka uzbrucēji vārtu priekšā vai mači pret komandām, kuru rindās ir spēcīgi mētēji no zilās līnijas? Vismazākā uzmanība veltīta sekojošai statistikai – kā vārtsargam veicas spēlēs ar konkrētām komandām? Edmontonas Rolosona gadījumā – viņam problēmas radīja viduvējā Minesotas „Wild”, bet viņam nebija problēmu ar divīzijas milžiem.

  Arī minētajā Vegasas gadījumā vārtsargs Flerī līdz pat finālam rādīja ļoti pārliecinošu sniegumu.

   Neaizmirstiet trenerus

  Izcils treneris ir cilvēks, kurš saprot sīkākās spēles nianses, kurš spēj motivēt spēlētāju parādīt savu labāko sniegumu. Bez tam viņam piemīt instinkts noteikt, kad veikt spēlētāju maiņas, lai pretinieks nespētu ātri uz to atbildēt. Treneru sacensība nepārprotami ir atslēga jebkurai spēlei. Totalizatoru spēlētāji iztērē miljonus , liekot likmes uz sportu, taču viņi nezina pat treneru vārdus un vēl jo vairāk viņu darba stilus.

   Nemateriālie faktori

  Beidzot noslēgsim ar trešo apsvērumu – katras komandas nemateriālie faktori. Hokejā  tie ir vairāk nekā citos sporta veidos. Tos visus kopā var nosaukt divos vārdos – komandas ķīmija.

  Hokejs ir dinamisks un fizisks sporta veids. Tas ir vienīgais no lielajiem sporta veidiem, kurā spēlētāju maiņas tiek veiktas spēles gaitā, kurā viena plaukstas kustība var izmainīt turpmāko spēles gaitu, kurā smags 59 minūšu darbs var tikt izsviests vējā tikai vienas bezrūpīgas piespēles dēļ. Kā ir ar basketbolu? Uzskrūvējies un desmit sekundes vēlāk vari atslābt. Kā ir ar beisbolu? Starta pičeris pēc sešiem inningiem gandrīz vienmēr būs „uztaisījis” spēli. Kā ir ar Amerikāņu futbolu? Katrā izspēlē ir konkrēto funkciju un darbību speciālisti. Hokejā tu uztaisi kļūdi un ļoti ceri, ka komandas biedrs labos tavas kļūdas. Hokejā vārtsargs nevar atstāt vārtus, ja vien viņš nav savainots vai komandai jāvelta visi spēki uzbrukumā, lai izbēgtu no zaudējuma. Hokejā katram aizsargam jāslido kā uzbrucējam un katram uzbrucējam jabūt gatavam krist ripas ceļā. Ar to hokejs atšķiras no citiem komandas sporta veidiem. Tas nozīmē, ka katram spēlētājam jābūt līderim, jādomā par komandas interesēm, jāspēlē ar maksimālu pašatdevi un piepūli. Pretējā gadījumā komandai būs problēmas. Un ticiet – komandām ir problēmas. Ja čehi nesatiek ar krieviem, ja kāds tiks tirgots prom un viņš nevēlas vairs riskēt satraumēties, ja mača tiesnesim patīk svilpt noraidījums par fiziskāku hokeju nekā citiem tiesnešiem utt. Paši redzat – šie visi faktori ietekmē iznākumu. Ja totalizatora spēlētājs spēj uzmanīgi seko līdzi katrai komandai, tad arī katru dienu varēs baudīt priekšrocības, kuras nepiedāvā citi sporta veidi.

  Par autoru
  Autors Uģis Liepiņš
  Uģis Liepiņš

  Kopš bērna kājas esmu fantazējis par dažādiem stāstiem un veidojis pat pats savus komiksus. Laikam ejot pievērsos žurnālistikai un apguvu izcilas rakstīšanas prasmes. Esmu izpelnījis vietu Ototo.lv kā Digitālā satura menedžeris un ar savu bagātīgo pieredzi analizēju Latvijā licencētus sporta totalizatorus.