Kā uzvarēt totalizatorā?

Nepatīk zaudēt? Zaudējot apjūkat? Tad jūs neesat radīts totalizatora spēlēšanai, kamēr nemainīsiet savu attieksmi. Šis raksts jums palīdzēs saprast, ka dienas, nedēļas un pat mēneši ar zaudējumiem ir nenovēršami. Pateicoties statistikas likumiem, tie ir mūsu ikdienas sastāvdaļa. Uzvaroša totalizatora spēlētāja uzvaras formula ir saprast un pieņemt realitāti, tā vietā, lai cīnītos ar to.

Šajā rakstā:

  • Lielākā totalizatora spēlēšanas problēma: nepacietība
  • Kāpēc uzvaru vai zaudējumu sērijas totalizatora spēlēšanā ir neizbēgamas?
  • Atšķirība starp laimēšanu un zaudēšanu
  • Kā kļūt par uzvarošu totalizatora spēlētāju?

 

Kāpumi un kritumi ir neizbēgami – gan dzīvē, gan totalizatora spēlēšanā

Neticat? Padomājiet, vai jūs varētu atrast veidu, kā patstāvīgi uzvarēt, nepieļaujot zaudējumu sērijas? Padomājiet vēlreiz!

Iedomājieties akciju tirgu (biržu). Saskaņā ar „Money Magazine” 2008.gada aprīļa numuru, ja jūs būtu investējis kādā no ASV 500 lielākajām kompānijām (S&P 500 indekss) 1997.gada augustā, tad pēc desmit gadiem jūs būtu ieguvis 88% peļņu. Ja jūs šajā laika periodā izlaistu 20 labākās dienas tirgū, jums būtu 20% zaudējumi.

Padomājiet, ko tas nozīmē. No 3650 dienām tikai 20 dienas nesa lielu peļņu, kamēr pārējās kopsummā radīja zaudējumus. Ienākumi no akcijām nāk ar uzliesmojumiem. Šis piemērs tika apskatīts tā iemesla dēļ, ka totalizatora spēlēšanā ir līdzīgi (īpaši izvēloties nefavorītus spēles uzvarētāja līnijas (moneyline) sporta veidos beisbolā un hokejā).

Totalizatora spēlēšana sastāv no uzvaru vai zaudējumu sērijām. Gadās uzvaru sērijas, un tieši tik daudz, cik mēs to noliedzam, gadās arī zaudējumu sērijas. Pat tādās sezonās, kurās jūs sasniedzat neticamo – jūs esat starp 60% uzvarētājiem (labākais, ko jūs varat panākt), noteikti būs arī dienas, nedēļas un varbūt pat mēnesis, kad jūs esat zaudētājos.

Vienkārši nav iespējami konsekventi laimesti dienu pēc dienas. Variet izlasīt to vēlreiz! Lietas būtība ir tāda, ka jums jābūt gataviem piedzīvot zaudējumu sērijas. Un jūs nevarat zaudēt līdzsvaru, kad jūs tās piedzīvojat. Ja jus esat gatavi piedzīvot zaudējumu sērijas, jūs nebūsiet pārāk apbēdināts. Pārdzīvošana tikai padara lietas sliktākas, jo emocijas piespiež jūs rīkoties nepareizi (dzīties pakaļ vai apstāties). Jums jāsaglabā kurss, atkal tiecoties pēc 55%-60% uzvarētājiem ilgākā laika periodā.

Ja kāda diena vai nedēļa ar zaudējumiem jūs pārāk apbēdina, tas nozīmē, ka jūs, iespējams, liekat pārāk daudz. Jums jāspēj pieņemt īstermiņa neveiksmes, tad jūs būsiet ieguvēji ilgtermiņā. Liekiet procentuāli pietiekoši mazas summas no jūsu naudas līdzekļiem, lai pārdzīvotu īstermiņa zaudējumu sērijas.

Totalizatora spēlēšana ir jāpārvalda līdzīgi kā bizness, kurā nav obligāti nepieciešama izdevusies diena vai nedēļa, vai pat mēnesis, bet galvenais, lai gada beigās uzrādītos peļņa. Ja jūs vēlaties būt starp 55% un vairāk uzvarētājiem , tas ir vienīgais veids, kā to var izdarīt!

 Kāda ir atšķirība starp uzvarēšanu un zaudēšanu?

Lai turpmāk uzskatāmi parādītu, cik grūti ir konsekventii „uzvarēt”, apskatiet tabulā atspoguļotās varbūtības priekšstata par laimēšanas tendencēm iegūšanai. Kāds ir labākais veids, kā aprakstīt laimesta noslieces? Tendence ir zaudēt!

To varētu izskaidrot sekojoši. Pieņemsim, ka jūs spēlējat totalizatoru sekmīgi. Jūs esat totalizatora spēlētājs – 55% uzvarētājs ilgtermiņā, neskatoties uz to, viss neizskatās tā, kā tam būtu jāizskatās.

Lūk atbilde:

Pieņemsim, ka jūs vidēji dienā uzliekat trīs līdz piecas likmes – pieņemsim ka vidēji četras likmes dienā. Ja jūs esat 55% totalizatora spēlētājs un liekat četras likmes dienā, jūsu totalizatora spēlēšanas statistika būs sekojoša:

Uzvaras Zaudējumi Varbūtība
4 0 9,15%
3 1 29,95%
2 2 36,75%
1 3 20,05%
0 4 4,10%

 

Ko šī tabula mums parāda? Tā parāda to, ka ir mazāk kā 50/50 iespēja, ka jums būs veiksmīga diena totalizatorā. Lai šajā scenārijā jums būt veiksmīga diena, ir jāuzvar trīs vai četras likmes no četrām. Varbūtība, ka tas notiks ir 39,1% (29,95%+9,15%). Tāpēc 60% no totalizatora spēlēšanai veltītā laika jūs kā veiksmīgs totalizatora spēlētājs zaudēsiet naudu!

Tagad jūs redzat, kur ir problēma. Ja totalizatora spēlētāja uzvaru/zaudējumu bilance ir 2-2, bet pēc bilances 2-2 vai 1-3, vai reti sastopamās 0-4 viņam ir nepieciešamība gūt dienas peļņu, tad viņš var spēlēt pārsteidzīgi. Vai arī otrs variants, ka viņš liek pārāk lielas likmes, lai mēģinātu atgūt zaudēto. Tādejādi neapzināti samazinās izredzes būt 55% uzvarētājam!

Tas ir pretrunā ar naudas pārvaldīšanas pamatprincipiem. Ir nepieciešama būtiska naudas līdzekļu disciplīna, lai pieņemtu, ka laimestu gūšanas nolūkā 60.9% no visa laika jāzaudē. KĀPĒC? Jo ir šķietama zaudējuma sajūta. Kamēr totalizatora spēlētājs to nesaprot, pat ja viņam ir pa spēkam labs uzvarētu likmju procents, gada beigās uzrādīsies zaudējumi.

Nobeigumā, atcerieties:

  • Pat 60% uzvarētāji zaudē 52,48% no totalizatora spēlēšanai paredzētā laika!
  • Kaut arī ir šķietama zaudējumu sajūta, patiesībā jūs laimējat
  • Nepārdzīvojiet par dienām vai nedēļām ar zaudējumiem. Tādas būs daudz. Ievelciet dziļi elpu un pacietīgi gaidiet uzvaru sēriju.

Biežāk uzdotie jautājumi

Svarīgi ir saglabāt veselo saprātu un nedzīties pakaļ laimestam, centienos atgūt savu naudu. Tas var pāraugt zaudējumu sērijā, un Jūs zaudēsiet daudz vairāk, nekā sākotnēji. Labāk dziļi ieelpojiet un ieturiet pauzi.

Jā, pasaulē pastāv profesionāli totalizatora spēlētāji, kuru peļņas avots ir tikai no tā gūtie laimesti. Taču, paturiet prātā, ka, lai sasniegtu šādu līmeni, ir nepieciešams gadiem ilgs treniņš, analītiskā domāšana un regulāra sporta ziņu lasīšana.

Nav viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu. Ir jāizstrādā totalizatora stratēģija un būtībā jākombinē mazas likmes ar lielākām.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs