Kas ir arbitrāžas likmes?

Bukmeikeri ne vienmēr piedāvā atbilstošus koeficientus. Dažreiz piedāvātie koeficienti dažādos kantoros var ievērojami atšķirties. Daži bukmeikeri dod priekšroku mājas komandai , citi viesu komanda vai pat neizšķirtam. Likmju veicējs šo īpatnību var izmantot savā labā.

Piemērs:

Mājinieki Viesi 1 x 2
AC Milan Arsenal 1.90 (triobet) 3.60(expekt) 5.75(expekt)

 

Labākais koeficients, kas piedāvāts uz mājinieku uzvaru ir Triobet 1.90, savukārt uz neizšķirtu un viesu uzvaru Expekt attiecīgi 3.60 un 5.75.
Tātad liekot 1 Ls uz mājinieku uzvaru, tas dod 1. 90 eur laimestu.

Tātad likme 0.53 eur dod 1 eur laimestu (1/1.90=0.53)

Neizšķirtam likme 0.28 eur dod 1 eur laimestu (1/3.60=0.28)

Viesu uzvarai likme 0.17 eur dod 1 eur laimestu (1/5.75=0.17)

 

Sasummējot visas likmes (0.53+0.28+0.17) iegūstam 0.98
Tātad Jūsu likmei jābūt 0.98 eur, lai iegūtu 1 eur
Aprēķinot inverso vērtību no 0.98 (1/0.98=1.02) iegūsim, ka no katra uzliktā 1 eur iegūsim laimestu 1.02 eur
Citiem vārdiem sakot absolūta bez riska likme.

Piezīme.
Aprēķini ir veikti neiekļaujot nodokļus vai citus maksājumus (piemēram, maksu par naudas pārskaitīšanu). Lai piekoptu arbitrāžas metodi Jums ir nepieciešami vairāki konti dažādos bukmeikeru kantoros. Kā arī ievērojamus naudas līdzekļus, jo, lai arī Jūs vinnēsiet naudu vienā no kantoriem, Jūs to zaudēsiet divos citos kantoros. Tātad kādā no kantoriem var beigties līdzekļi un ja Jūs naudu pārskaitīsiet pārāk bieži, tad pārskaitījuma izmaksas pārsniegs nelielo ieguvumu no arbitrāžas likmju veikšanas. Tādēļ sākumā katrā kantorī vajadzētu būt maksimāli daudz līdzekļiem, lai izvairītos no liekas konta papildināšanas.

Arbitrāžas pamat aprēķini.

 Pastāv vairāki atšķirīgi arbitrāžas aprēķināšanas veidi. Iepriekš apskatītais veids parāda vienkāršāko veidu kā noteikt cik daudz Jūs laimēsiet vai zaudēsiet katrā kantorī. Bet ir arī citi veidi, piemēram, Jums jāatrod divi koeficienti (var būt arī trīs atkarīgs no sporta veida), Jāizvēlas summa, kas būs Jūsu laimests, tad izdaliet izvēlēto summu ar katru no koeficientiem un iegūtās vērtības sasummējiet. Rezultāts ir ieguldītā naudas summa. Un izvēlētais laimests ir naudas daudzums, ko Jūs laimēsiet beidzoties spēlei. Ja laimests ir lielāks par ieguldīto summu, tad to var saukt par arbitrāžu.

Atrodiet koeficientus:

Optibet = 1.20
Betway = 8.00

Izvēlaties laimesta summu:
1000 eur (Šī ir arbitrāžas summa, jo lielāka šī summa būs, jo lielākas būs jāveic likme un lielāka būs peļņa.

Aprēķini:

Izdaliet Jūsu izvēlēto laimesta summu ar katru no koeficientiem, lai iegūtu katram iznākumam atbilstošo likmes lielumu. Tad tos sasummējiet, lai iegūtu kopējo ieguldīto summu.

(1000 eur / 1.20) + (1000 eur/ 8.00) = ieguldījuma summa
833.33 eur+ 125 eur = 958.33 eur

Tagad Jūs precīzi zināt cik daudz būs jāiegulda kopā (958.33) un cik liela likme jāliek katrā kantorī  (833.33 optibet un 125 triobet). Tagad varat aprēķināt savu peļņu.

Laimests-Ieguldītā summa= Peļņa
1000eur – 958.33= 41.67 eur

 

Un visbeidzot, lai aprēķinātu Jūsu ieguldītās summas atdeves procentu (ROI), Izdaliet peļņu ar ieguldītās summas lielumu: 41.67/ 958.33= 4.35 %

Ar šīs metodes palīdzību Jūs brīvi nevarat izvēlētie kādu summu likt katrā kantorī, piemēram, ja Jūsu betway kontā ir tikai 96.65 eur, tad Jūs nevarēsiet veikt likmi pa 125 eur. Šajā gadījumā Jums būs jāuzmin vēlamā laimesta summa, lai iekļautos, tajā naudas daudzumā, kas Jums ir pieejams.

Pieci riski, ar kuriem nākas saskarties veicot arbitrāžas likmes.

1. Atšķirīgi bukmeikeru kantoru noteikumi.
Dažādiem kantoriem var atšķirties noteikumi par iznākumu neizšķirta gadījumā. (piemēram, pagarinājuma gadījumā hokejā, vai nepabeigtas spēles gadījumā tenisā)
Pastāv risks, ka viens no bukmeikeriem atgriezīs naudu, bet otrus spēli uzskatīs par notikušu attiecīgi izmaksājot laimestu pareizas likmes gadījumā vai paturot naudu nepareizas likmes gadījumā. Tātad, ja pastāv atšķirība noteikumos un viens kantoris naudu atgriež, bet otrs uzskata par notikušu, tad pastāv 50/50 varbūtība uz laimestu vai zaudējumu, tas nebūt nav sliktākais gadījums, taču to pavisam noteikti var uzskatīt par vienu no riska faktoriem.

2. Iespējamība, ka likmi atceļ, saistībā ar nepareizi izliktu koeficientu.
Visiem kantoriem ir savi noteikumi, kuros teikts, ka ja koeficientu izlikšanā ir pieļauta acīmredzama kļūda, tad kantoris to var atcelt. Šis punkts ir īpaši bīstams arbitrāžas piekritējiem, jo lai veiktu arbitrāžu apzināti tiek meklēti koeficienti, kas ir augstāki kā citos kantoros. Ja gadījumā bukmeikers paziņo, ka koeficienta izlikšanā pieļauta kļūda, tad Jums paliek viena nepiesegta likme, kas rada risku, jo tā var zaudēt.

3. Nokavēšana
Ja Jūs uzliekat vienu likmi un paiet ilgāks laiks līdz veicat otru. Jūs varat nepaspēt uzlikt uz īsto koeficientu vai pat vispār nokavēt uzlikt otru likmi. Šajā gadījumā atkal pastāv risks, ka varat palikt ar vienu nepiesegtu likmi, kura var neiziet.

4. Nepareizas likmes veikšana.

Neliela kļūda var ļoti daudz izmaksāt . Tā kā pastāv risks nokavēt otru likmi, tad tas liek Jums steigties un ir iespējamība kļūdīties. Piemēram, izvēloties likmi  Virs/zem, bukmeikers piedāvā vienādus koeficientus uz abiem iznākumiem, šajā gadījumā nebūtu pārsteigums, ja Jūs nejauši sajauktu likmes, kā rezultātā būtu divas likmes uz vienu iznākumu.

5.pieredzes trūkums.

Pieredzes trūkums iespējams ir pats lielākais risks. Jo tas var atspoguļoties jebkurā no iepriekš minētajiem riska faktoriem. Nesaprotot koeficientus, likmes veidus, neizprotot bukmeikera darbu un neprotot reaģēt un neparedzētām situācijām Jūs varat zaudēt ļoti daudz naudas.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs