Kombinētās likmes – plusi un mīnusi

Kombinētās likmes piedāvā iespēju iegūt lielas uzvaras ar mazu likmju palīdzību, kas padara tās par populārākajām likmēm spēlētāju vidū. No otras puses, profesionāļi bieži iesaka no tām izvairīties. Totalizatori.lv aplūko kombinēto likmju plusus un mīnusus un to, kā tās  gudri izmantot. 

  Vērtības likmes

  Pirms pievēršamies kombinētajām likmēm, vērts atcerēties par vērtības likmju nozīmi, kas ir būtībā ir veiksmīgu likmju veikšanas sirds. Šo konceptu lieliski var atspoguļot ar monētas mešanas piemēru.

  Atšķiribā no sporta notikumiem, kuros koficientus nosaka vairāki faktori, koeficients uz to, ka uzkritīs cipars, ir skaidri zināms bez liekas pētniecības. Cipara vai ģērboņa uzkrišanas iespējamība vienmēr būs 50% jeb 2.0 pēc decimālā koeficienta.

  Tomēr totalizatori līdzīgos gadījumos iekļauj rezervi, piedāvājot zemākus koeficientus, lai nodrošinātu savu peļņu.  Izmantojot minēto monētas mešanas piemēru, koeficients uz cipara vai ģērboņa uzkrišanu vienmēr būs zem 2.0, atkarībā no totalizatora noteiktās rezerves.

  Kamēr monētas mešanas iznākuma koeficienti ir zināmi un rezerves noteikšana nodrošina totalizatora peļņu, šāda noteiktības pakāpe nav novērojama, piemēram, izliekot koeficientus futbola mačam.

  Spēles ar vienlīdzīgu uzvaras iespēju starp komadām var būt noteikta ar 2.10 koficientu un šādu likmju  atrašana var nodrošināt ilgtermiņa pelņu. Tajā pašā laikā, likmju veikšanai uz atsevišķiem notikumiem ir ierobežots potenciāls. Ir iespējams veikt 10 eiro likmi un laimēt tikpat, kombinētā likme ar iespēju iegūt, piemēram, 1000 eiro viennozīmīgi ir kārdinošāka.

  Kombinēto likmju plusi

  Totalizatori.lvProtams, atslēgas priekšrocība kombinētajai likmei ir laimesta lielums, kuru iespējams iegūt ar salīdzinoši nelielu likmi.  Trīs likmes ar koeficientu 2.00 kombinācijā kopā sniedz sulīgu 8.00 koeficientu (2.00 x 2.00 x 2.00), līdz ar to, piemēram, 10 eiro likme sniegtu 80 eiro laimestu.  Jo vairāk notikumu iekļausi savā kartiņā, jo lielāks būs potenciālais laimests.

  Šādas likmes pašsaprotami iekļauj arī totalizatora noteikto rezervi un šajā gadījumā tas nāk par labu spēlētājam. Trīs kombinēti vienlīdzīgas uzvaras iespējas notikumi ar 2.1 koeficientu piedāvā 12,5% iespēju no 10 eiro iegūt iespaidīgus 93 eiro.

  Pieņemot, ka šādas vērtības likmes tiek atrastas regulāri, kombinētās likmes ļauj redzami palielināt savus laimestus.

  Kombinēto likmju mīnusi

  Ļoti svarīgi atcerēties, ka kombinētā likme nav laimējusi, ja tajā ir kaut viens zaudējums.

  Ja pat spēlētājs ir pārliecināts par savām izvēlēm, kombinētās likmes, kā jau jebkura cita likme, ne vienmēr nesīs uzvaru un zaudējumi ar uzvarām vīsies ļoti regulāri.

  Ieteikums spēlētājiem, kurus vilina potenciāli lieli laimesti ar kombinēto likmju palīdzību – izmantot totalizatoru, kuriem koeficientos ir noteiktas mazas rezerves, kā arī sekot līdzi faktoriem, kas var rosināt būtiskas koeficienu izmaiņas.

  Par autoru
  Uldis Dzenis autors
  Uldis Dzenis

  Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs