Likmju vērtība un koeficientu vērtība

Praksē bukmeikeri parasti izveido koeficientus, kuri objektīvi ataino komandu patieso spēku samēru, tomēr dažkārt labi informēts totalizatora spēlētājs var atklāt, ka koeficients ir pārspīlēti augsts, respektīvi tam ir vērtība (value). Šis raksts palīdzēs labāk izprast vērtības likmes būtību un apsvērumus, kas jāņem vērā, izvēloties konkrētu vērtības likmi.

Dažkārt vērtības likmes tiek uzskatītas par Interneta totalizatoru spēlēšanas peļņas avotu. Ja jūs saprotat, ko jūs darāt, laba likmes vērtība var piedāvāt fenomenālu peļņu. Jūs varat daudzreiz veikt jūsu likmi līdz uzvarat labu vērtības likmi, bet pirms jūs riskējat ar savu naudu jādarbojas sistemātiski – kārtīgi jāiepazīst šajā rakstā apskatītais modelis. Pirms iepazīstamies ar vērtības likmju likšanas ieguvumiem un totalizatora spēlēšanas stratēģijām, visupirms jātiek skaidrībā ar vērtības likmes definīciju un elementiem, kas padara vērtības likmi patiesi vērtīgu.

Ar vērtības likmi saprot tādu likmi, kurai ir potenciāli augsta vērtība iespējamajam totalizatora spēlētājam. Kā noteikt šo vērtību? Likmes vērtību būtībā var izteikt ar matemātiska vienādojuma palīdzību, aprēķinot dažādu koeficientu vispārējo kvalitāti. Šajā matemātiskajā vienādojumā vienīgie elementi ir paši koeficienti uz sporta notikumu un noteikta iznākuma procentuālā varbūtība. Turpmāk apskatītais piemērs ir vienkāršākais veids, lai ilustrētu šo matemātisko vienādojumu.

Vērtības aprēķināšana

Piemēram, mačā starp Chelsea un Portsmouth koeficients uz otro komandu ir 5.00 un varbūtība, ka šis klubs uzvarēs, ir 30%. Šie cipari rada koeficienta vērtību uz Portsmouth uzvaru, kuru aprēķina ar sekojoša matemātisku vienādojuma palīdzību: 5.00 x 30% = 1.50 vērtība. Jebkura likme, kur šis reizinājums ir virs 1.00, tiek uzskatīta par vērtības likmi, tādejādi šajā gadījumā 1.50 ir likmes vērtība. Praksē tas nozīmē, ka gandrīz katrā trešajā reizē mūsu likme uzvarēs un ir viegli redzēt, ka viens šāds laimests ar krietnu pārpalikumu nosegs divas neveiksmīgās reizes.

Izvēloties vērtības likmi, jāapsver sekojošs svarīgs faktors: cik ilgā termiņā jūs vēlaties gūt atdevi? Saskaņā ar apskatīto formulu vērtības koeficienti ar dažādām varbūtībām galu galā rada dažādas vērtības likmes. Piemēram, jūs varat izvēlēties likmes ar salīdzinoši mazām varbūtībām, bet lieliem koeficentiem vai arī likmes, kurām ir lielāka varbūtība, bet attiecīgi mazāki koeficenti. Pirmajā gadījumā tas nozīmē lielāku risku un potenciāli ilgāku laiku atdevei, bet šī atdeve būs liela. Savukārt otrajā gadījumā piegājiens ir drošāks, bet atdeve ir mazāka.

Ir vēl daudzi citi svarīgi apsvērumi, kas būtu jāņem vērā, izvērtējot vērtību likmes patieso vērtību. Dažos mačos, nosakot likmes dzīvotspēju, tas nav tikai jautājums par favorītu un nefavorītu.  Ja nefavorīts ir ļoti izteikts, tad labāk nelikt uz viņiem, pat ļoti pievilcīgas vērtības likmes gadījumā.

Ja mača favorīts ir ļoti populāra un iecienīta komanda, tas var radīt dažas problēmas, izvērtējot likmes vērtību. Ja konkrētajā mačā iesaistīta ļoti iecienīta un populāra komanda, bieži vien šajā mačā iezīmēsies vairākas likmes, jo bukmeikeri samazinās koeficientus, lai kompensētu ievērojamu likmju likšanu uz favorītu. Tas noved pie uztveres, ka koeficientos ir būtiska atšķirība, kura patiesībā ir mazāka nekā izskatās. Šī atšķirība vairāk ir samazināti koeficienti uz favorītu nekā augsti koeficienti uz nefavorītu, kas galu galā izkropļo līniju kā tādu.

Nobeigumā, iespējams, labākais padoms, izvēloties vērtības likmes – esiet pacietīgi un neliekiet likmes impulsīvi! Lai neizvēlētos šķietamo vērtības likmi, visupirms ir jāizpilda mājasdarbs. Piemēram, ja jūs sastopat vērtības likmi ar neparasti augstu patieso vērtību, nesasapņojaties, iztēlojoties jūsu milzīgo laimestu, kamēr vismaz neesat pārbaudījuši svarīgas detaļas. Viena no šādām detaļām ir sekojoša: vai jūsu fantastiskās vērtības likmes aprēķināšanā izmantotā sistēma ir tāda pati kā citiem bukmeikeriem, kuri piedāvā vērtības likmes uz to pašu notikumu. Viens no veidiem, kā izvēlēties un veikt vērtības likmi – pirms likmes likšanas izmantot profesionālu koeficientu salīdzināšanas (odds comparison) mājaslapu pakalpojumus

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs