Naudas pārvaldīšana – Kā būt uzvarētājam?

Jūs uz katru spēli liekat pārāk lielu summu! Kā var izdarīt šādu apgalvojumu? Iedziļinoties naudas pārvaldīšanā, jāsecina, ka tā dara lielākā daļa. 99% totalizatora spēlētāju liek pārāk lielas naudas likmes. Nepiekrītat? Padomājiet vēlreiz!

Šajā rakstā:

  • Kāpēc kantoris parasti uzvar?
  • Totalizatora spēlēšanas likums
  • Kā izvairīties no izputēšanas?
  • Kā pārvaldīt jūsu totalizatora spēlēšanas finanšu līdzekļus, lai uzvarētu?

Vai jūs liktu 25% no visiem jūsu konta līdzekļiem uz vienu akciju, kurai ir 40% iespējamība, ka rīt tās vērtība būs 0 eiro? Protams, nē. Kāpēc tik daudzi totalizatora spēlētāji vēlas riskēt ar 20% un vairāk no saviem finanšu līdzekļiem uz vienu spēli? To nezinot, ir viegli riskēt ar pārāk lielu naudas summu. Lasiet tālāk, lai uzzinātu atbildi uz šo jautājumu…

„Jau apmēram divus mēnešus kā esmu totalizatora spēlētājs. Es sāku ar 700 eiro naudas līdzekļiem. Es parakstījos uz NHL, CBB un Parlay pakalpojumiem. Uz karstām pēdām izlasīju naudas pārvaldīšanas padomus un esmu uzticīgs šīm vadlīnijām. Šajā īsajā laika periodā mans konts palielinājās no 700 līdz 2800 eiro. Tā arī ir galvenā ideja manā e-pastā. Pirms divām dienām nolēmu kļūt alkatīgs un likt lielākas likmes nekā ieteiktos 5% no maniem naudas līdzekļiem. Uzminiet, kas notika? Jau vienas dienas laikā mani naudas līdzekļi nokrita līdz 1400 eiro. Tad es atgriezos pie pareizas naudas pārvaldīšanas stratēģijas, un atkal mani naudas līdzekļi ir 1800 eiro.” Krisa pieredze.

Vienkāršs ierosinājums – Vai jūs to ņemsiet vērā?

Ja jums piedāvātu 10% priekšrocības izredžu spēlē (55% pret 45%) 550 likmēm, vai jūs izvēlētos šīs likmes? Protams, ka izvēlētos. Totalizatora spēlēšanas likums nosaka to, ka ilgākā laika periodā (500 likmes) apmēram 55% no jūsu likmēm būs uzvarētas (275 uzvarētas likmes pret 225 zaudētām likmēm).

Pieņemsim, ka jāievēro viens ierobežojums. Jūs varētu sākt spēlēt ar ne vairāk kā 500 eiro finanšu līdzekļiem un, ja jūs iztērētu visu naudu, jūs nevarētu papildināt savus naudas līdzekļus. Būtībā jums būtu jāliek uz katru likmi 20% no jūsu naudas līdzekļiem. Vai jūs joprojām būtu ar mieru spēlēt pie šādiem nosacījumiem?

Drīzāk nē! Īstenībā šajā situācijā būtu garantēts bankrots. Ilgākā laika periodā 55% no jūsu likmēm būtu uzvarētas – tā ir matemātiska likumsakarība. Isākā laika periodā jums nekas nebūs garantēts. Jūs pieredzēsiet dīvainas sērijas. Tā notiek vienmēr. 500 likmju gadījumā, jūs varētu viegli zaudēt piecas vai desmit likmes pēc kārtas (vai pat vairāk). Ja jūs piespiestu likt 20% no jūsu naudas līdzekļiem, jūs būtu traks, ja tam piekristu. Jūs zaudētu savu naudu līdzīgi kā bērnam tiek noņemti saldumi.

Lielākā daļa totalizatoru spēlētāju izvēlas šādu nepārdomātu naudas pārvaldīšanu. Gandrīz visi totalizatora spēlētāji liek pārāk lielu summu uz vienu spēli salīdzinājumā ar kopējo naudas līdzekļu apjomu. Viņi nepadomā divreiz pirms uzliek pusi no visiem finanšu līdzekļiem uz vienas nedēļas NFL spēlēm. Secinājums ir sekojošs…

Kāpēc bukmeikeri uzvar?

No totalizatora spēlēšanas pieredzes izriet vērtīgāks noslēpums:

Bukmeikeri uzvar tā vienkāršā iemesla dēļ, ka jūs liekat pārāk daudz uz vienu spēli.

Jūs zaudējat visu naudu vēl pirms totalizatora spēlēšanas likums darbojas jūsu labā. Bukmeikeri nopelna uz jūsu disciplīnas trūkuma rēķina. Tas ir galvenais iemesls (nevis nepareiza likmju izvēle), kāpēc lielākā daļa totalizatora spēlētāju zaudē un kāpēc bukmeikeri nopelna.

Iepazīstieties ar šo stāstu kā ilustratīvu piemēru…

Stāsts par diviem totalizatora spēlētājiem

Riskētājs Džons un konservatīvais Bobs katrs uzsāka sezonu ar 1000 eiro lieliem naudas līdzekļiem. Viņi abi vienojās sezonas garumā likt likmes uz vieniem un tiem pašiem mačiem, bet nevarēja vienoties, cik lielu summu likt uz katru spēli. Džonam patika vairāk riskēt nekā Bobam, tāpēc viņš nolēma uz katru spēli riskēt ar 200 eiro jeb 20% no viņa naudas līdzekļiem. Bobs bija konservatīvāks un nolēma riskēt uz katru spēli ar 50 eiro jeb 5% no viņa naudas līdzekļiem. Riskētājs Džons iztēlojās, ka, liekot lielākas summas, viņš varētu vairāk laimēt. Un viņam bija taisnība. Vienas nedēļas laikā četras no sešām likmēm uzvarēja. Džons laimēja 360 eiro, kamēr konservatīvais Bobs – tikai 90 eiro. Džons bija ļoti iepriecināts.

Otrajā nedēļā bija tieši tāds pats rezultāts. Riskētāja Džona naudas līdzekļi sasniedza 1720 eiro, kamēr konservatīvā Boba naudas līdzekļi bija tikai 1180 eiro. Džons bija ļoti priecīgs. Viņš iedrošināja Bobu likt vairāk, bet Bobs nebija pārliecināts par šādu stratēģiju. Kas būs, ja veiksme uzgriezīs muguru? Riskētājs Džons deva priekšroku pozitīvai domāšanai. Bez tam astoņas no 12 likmēm bija uzvarētas, un viņi zināja, ko dara! Pirmās divas nedēļas to pierādīja.

Bet tad sekoja neveiksmīgā trešā un ceturtā nedēļa, kurās uzvarēto un zaudēto likmju bilance bija attiecīgi 2-4 un 1-3. Neapšaubāmi slikta sērija, bet ne neierasta 16 nedēļas garās sezonas laikā. Konservatīvais Bobs zaudeja 235 eiro, kamēr riskētāja Džona zaudējumi bija 940 eiro. Tagad Džonam bija mazāki naudas līdzekļi kā Bobam! Džona naudas līdzekļi nokrita līdz 780 eiro. Riskētājs Džons juta, ka zaudējumu sērija nevarētu turpināties, tāpēc saglabāja likmes lielumu uz vienu maču tādu pašu kā iepriekš – 200 eiro. Nākošajās divās nedēļās uzvaru un zaudējumu bilance bija 2-2 un 1-3.

Uzminiet, kas bija noticis? Tagad riskētājs Džons īstenībā bija iznīcināts – viņa naudas līdzekļi bija tikai 280 eiro. Pa to laiku Bobs četru briesmīgo nedēļu laikā zaudēja 360 eiro, bet viņa rīcībā joprojām bija 820 eiro. Viens no viņiem īstenībā bija zaudējis gandrīz visu savu naudu, bet otra rīcībā bija 80% no viņa sākotnējiem naudas līdzekļiem.

Kas notika tālāk? Džons izstājās no turpmākās spēlēšanas. Četrām neveiksmīgajām nedēļām sekoja trīs izcilas nedēļas, kuru laikā konservatīvais Bobs uzminēja desmit no 13 likmēm, kā arī astoņas nedēļas, kuru laikā vidēji 56% no likmēm bija uzvarētas, kas ir respektabls rādītājs. Sezonas beigās Boba rīcībā bija 1300 eiro– viņa sākotnējie naudas līdzekļi bija palielinājušies par 30%.

Šī stāsta morāle ir acīmredzama, bet ļoti mazs totalizatora spēlētāji to ievēro. Nepārvērtējiet sevi!

Totalizatora spēlēšanas likums: Nelieciet pārāk lielas likmes salīdzinājumā ar jūsu naudas līdzekļiem!

Likt uz katru spēli lielu summu ir kārdinoši, īpaši, kad jūs laimējat. Likt mazu summu ir diezgan garlaicīgi. Bet jums ir jādarbojas jūsu naudas līdzekļu ietvaros, lai arī cik lieli tie būtu. Totalizatora spēlēšanā vienmēr būs uzvaru un zaudējumu sērijas. Tās ir nenovēršamas, ja jūs spēlējat totalizatoru ilgāku laika periodu. Izmantojiet to savā labā, „saglabājot savas pozīcijas spēlē”. Nepalaidiet garām veiksmes sēriju tikai tāpēc, ka pārāk ātri izstājaties no spēles.

Ja jūsu naudas līdzekļi (totalizatora spēlēšanai paredzētais naudas daudzums) ir 10 000 eiro un jūsu likmes vidējais lielums ir vairāk kā 300 eiro, jūs liekat pārāk daudz. Ja jūsu rīcībā ir 1000 eiro, kas paredzēti likmju likšanai, un jūsu vidējais likmes lielums ir 30 eiro, jūs liekat pārāk lielu summu. Ja jūsu naudas līdzekļi ir 500 eiro un jūs liekat uz vienu spēli vairāk kā 15 eiro, jūs liekat pārāk daudz.

Cerību stars šajā visā ir tas, ka jūs kontrolējat lielāko zaudējumu iemeslu. Neskatoties uz to, kā jūs izvēlaties spēles, un to, vai kāds jums palīdz, jums ir visas iespējas novērst galveno zaudējumu iemeslu. Jums ir jāievēro droša naudas pārvaldīšana.

Cik daudz būtu jāliek uz vienu spēli?

Protams, ļoti lielā mērā tas ir atkarīgs no jūsu naudas līdzekļiem (cik daudz jūs vēlaties un zaudējat sezonas garumā). Bet, neskatoties uz to, vai jūs uz vienu spēli liekat desmit eiro vai vienu tūkstoti eiro, jāņem vērā viens nozīmīgs noteikums: Lieciet vidēji uz vienu spēli aptuveni 2% no jūsu naudas līdzekļiem, un nekad nelieciet vairāk kā 5% no jūsu naudas līdzekļiem uz spēli, kurai uz visiem iznākumiem ir līdzīgi koeficienti. Tikai retos gadījumos, kad jūs esat pārliecināti, ka likmes uzvarēšanas varbūtība ir ļoti augsta (spēlēs uzvarētāja līnijas favorīti), var likt procentuāli lielākas likmes no jūsu naudas līdzekļiem. Bet lielākās daļas likmju gadījumā, kad ir izlīdzināti koeficienti, 5% ir augstākais pieļaujamais summas apjoms, bet vidēji likmei jābūt aptuveni 2% no naudas līdzekļiem. Jāatkārto, ka droši panākumi nav garantēti. Jebkura likme var zaudēt. Zaudējumu sērijas var notikt un arī notiek. Pat sezonās, kad 60% no jūsu likmēm ir uzvarētas, būs nedēļas, kad jūs trāpīsiet 40% likmju gadījumos. Varat būt droši par to.

Vai ar šo stratēģiju var laimēt naudu? Noteikti. Īstenībā tā ir paredzēta, lai laimētu naudu. Neievērojot šo stratēģiju, jūs konsekventi zaudēsiet, neskatoties uz to, cik pareizi izvēlēsieties, uz ko likt. Ja 54-58% no jūsu likmēm uzvarēs (uz ko jums būtu jātiecas) un jūs liksiet uz vienu spēli vidēji vairāk par 2% no jūsu naudas līdzekļiem, jūs zaudēsiet daudz naudu (un varbūt pat izsmelsiet jūsu visus atlikušos naudas līdzekļus)!

Ja jūs laimējat un piedzīvojat uzvarētu likmju sēriju, jūs varat palielināt jūsu likmju summu un laimēt vēl vairāk. Kādā veidā? Jūs vienkārši varat izmantot atļautos procentus no jūsu atlikušajiem naudas līdzekļiem. Palielinoties jūsu naudas līdzekļiem, palielinās arī jūsu likmju apjoms. Samazinoties jūsu naudas līdzekļiem, samazinās arī jūsu likmju apjoms. Jau pēc definīcijas pozitīvā puse tam ir tā, ka jūs nekad neizputēsiet. Jau matemātiski ir neiespējami zaudēt jūsu visus naudas līdzekļus, ja jūs vienmēr liekat procentuāli mazas likmes.

Galvenā doma: Atcerieties, ka uz vienu spēli vidēji būtu jāliek 2% no jūsu naudas līdzekļiem. Ja neesat pārliecināti par mača iznākumu, samaziniet likmes apjomu līdz 1%. Ja jūs esat puslīdz pārliecināts par spēles iznākumu, palieliniet likmes apjomu līdz 3%. Retos gadījumos, kad jūs esat pilnīgi pārliecināts par mača iznākumu, varat mazliet palielināt likmes apjomu, bet nekad pie nekādiem apstākļiem nepārsniedziet 5%.

Jūsu izvēles var saranžēt, piešķirot tām no vienas līdz piecām vienībām:

1 vienība – 1% no jūsu naudas līdzekļiem

2 vienības – 2%

3 vienības – 3%

4 vienības – 4%

5 vienības – 5%

Tādējādi jums būtu jāriskē ar 1-5% no jūsu naudas līdzekļiem.

Biežāk uzdotie jautājumi

Noteikti meklējiet palīdzību. Jūs varat izjust kaunu atzīt savu problēmu tuviniekiem, taču pastāv arī anonīmas biedrības, kas var sniegt palīdzību. Turklāt, labāk izjust kaunu, nekā novest savu atkarību līdz krīzes stāvoklim un palikt bez nekā.

Tāpat, kā ar jebkuru lietu pasaulē – ja kaut kā ir par daudz, tas sāk Jums kaitēt. Ja vien neesat profesionāls totalizatora eksperts, savaldieties un domājiet līdzi, lai tas nenodarītu kaitējumu un lielus zaudējumus.

Gūstot uzvaru vai vairākas uzvaras pēc kārtas, adrenalīns var būt tik augsts, ka Jūs nevarēsiet apstāties, kamēr nebūsiet visu laimēto naudu zaudējis. Pēc uzvaras prātīgāk ir iepauzēt un apsvērt, vai vajadzētu uzreiz likt nākamās likmes.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs