NBA un MLB sistēma

Nav neviena foruma vai mājaslapa, kas ir saistīta ar likmju likšanu, kas nebūtu pieskārusies sistēmu tēmai. Lielajam vairumam šo sistēmu ir daudz un dažādu mīnusu un beigu beigās tās nedod lielu labumu. Šodien iepazīstināsim Jūs ar sistēmu, kas darbojās gan NBA, gan arī MLB.

  Šo unikālo sistēmu piedāvā Kornelas universitātes doktora grāda ieguvējs Džons Morisons, kurš ir izstrādājis modeli, kurā tiek izmantotas NBA un MLB spēles (katras līgas sezonai ir sava sistēma, kurā ir dažādi priekšnoteikumi).

  NBA sistēma pēdējo gadu laikā ir ģenerējusi ļoti labus rādītājus – ap 500 uzvarētām sistēmas likmēm, bet zaudēto sistēmas likmju skaitu var saskaitīt uz pirkstiem! Itkā lieliski rādītāji, bet to analīzei pieskārsimies turpmākajā raksta gaitā.

  Savukārt, MLB sistēma pēdējo  gadu laikā ir ģenerējusi vēl iespaidīgākus rādītājus. Džona Morisona unikālā sistēma ir ģenerējusi vairāk kā 250 uzvaru, bet tikai 2 (!!!) zaudējumus! Tas nozīmē, ka šīs sistēmas kopā dod vairāk kā 95% uzvarētu sistēmas likmju!

  Jāpiezīmē, ka katra uzvara sistēmas likmē sastāv no 1 līdz 3 likmēm (A, B un C likme), kas nozīmē, ka sistēmas likme ir uzvarēta, tiklīdz kāda no šīm likmēm ir laimēta! Ja uzvar A likme, tad B un C likme nav jāliek. Savukārt, sistēmas likme tiek zaudēta, ja visas 3 likmes tiek zaudētas.

  Tieši šeit der pieminēt to, kā ir nepieciešams interpretēt šos rezultātus, it īpaši to der pieminēt tieši saistībā ar NBA sistēmas likmēm – sistēmas ietvaros NBA ir jāizvēlās izbraukuma komanda, kurai ir vismaz 3 izbraukuma spēļu sērija, kā arī šai komandai ir jāpērk klāt 3 punkti (ja vien izbraukuma komanda nav vairāk -3 favorīta, tad ir jāņem šīs komandas tīrā uzvara). Pārsvarā gadījumu koeficients būs no 1.50-1.60 atkarībā no bukmeikera.

  Pieņemsim, ka uz katru sistēmas likmi vēlētos laimēt 1 vienību (tīrā peļņa) un koeficients NBA sistēmai būtu 1.50.

  Liekot A likmi, Jums jāliek 2 vienības, lai laimētu 1 vienību.
  Ja A likme zaudē, tad sistēmas ietvaros ir jāliek B likme, kas nosedz zaudējumus uz A likmi un garantē arī 1 vienības peļņu
  Liekot B likmi, Jums jāliek 6 vienības, lai laimētu 3 vienības (2 zaudētās + 1 peļņas)
  Ja B likme zaudē, tad sistēmas ietvaros ir jāliek C likme, kas nozedz zaudējumus uz A un B likmēm un garantē arī 1 vienības peļņu
  Liekot C likmi, Jums jāliek 18 vienības, lai laimētu 9 vienības (2 zaudētās (A), 6 zaudētās (B) + 1 peļņas)
  Tātad, ja sistēmas likme uzvar, tad jebkurā gadījumā Jūs laimēsiet 1 vienību, bet ja sistēmas likme zaudē, tad var nākties šķirties no 26 vienībām. Līdz ar to, šie rezultāti, kas itkā garantē vairāk kā 95% uzvarētu NBA sistēmas likmju, var arī nemaz nenest tik lielu peļņu kā cerēts. Tomēr neskatoties uz to, ilgtermiņā šīs NBA sistēmas likmes nes peļņu, bet tā nebūt nav astronomiska kā sākumā varētu likties. Līdz ar to var uzreiz teikt, ka šīs sistēmas trūkums ir tas, ka, ja zaudējat sistēmas likmi, tad zaudējat daudz, bet jau laimējat, tad salīdzinoši maz, bet tas nav atturējis šo sistēmu no veiksmīga iznākuma.

  MLB sistēma strādā nedaudz savādāk kā NBA sistēma. MLB sistēmas ietvaros liekat likmi uz komandu X pret komandu Y, ja komanda X iepriekšējā sērijā pret Y ir zaudējusi visas spēles. Ja komanda uz kuru liekat ir favorīte, tad ir jāliek uz šīs komandas tīro uzvaru, bet, ja komanda nav favorīte, tad ir jāliek uz handikapu +1.5. MLB sērijās koeficienti var gadīties visādi – gan 1.80, gan arī 1.35. Tomēr šī sistēma sevi ir lieliski parādījusi gadu gaitā, viennozīmīgi labāk par NBA sistēmu.

  Kaut gan nevar akli sameklēt šādas situācijas, jo ir jāņem arī vērā komandu spēks. Tieši to arī Džons Morisons norāda, ziņojot, kuras situācijas var apsvērt, bet tās noteikti nav tā sauktās oficiālās likmes.

  Katrā ziņā lai arī šī sistēma nes augļus tomēr arī tai ir savi trūkumi un viena neveiksmīga sērija pašā sākumā var maksāt nopietnus naudas līdzekļus! Tādēļ nekādīgi nedrīkst riskēt ar vairāk kā 3-4% no Jums pieejamajās naudas likmju likšanai.

  Par autoru
  Autors Uģis Liepiņš
  Uģis Liepiņš

  Kopš bērna kājas esmu fantazējis par dažādiem stāstiem un veidojis pat pats savus komiksus. Laikam ejot pievērsos žurnālistikai un apguvu izcilas rakstīšanas prasmes. Esmu izpelnījis vietu Ototo.lv kā Digitālā satura menedžeris un ar savu bagātīgo pieredzi analizēju Latvijā licencētus sporta totalizatorus.