NBA Zig Zag teorija

Sporta likmju pasaulē ir daudz un dažādu stratēģiju un teoriju. Viena ir populārāka, otra varbūt ne tik ļoti. Tomēr ir viena teorija, kas ir novērota jau vairākus gadus, kā arī ir ieteikmējusi arī pašus bukmeikerus. Zig-Zag teorijas galvenais princips ir sekojošs: ja komanda vienā no spēlēm nosedz handikapu, tad nākamajā spēlē ir jāliek pret šo komandu.

  ESPN Insider jau šo tēmu ir apskatījis un varbūt tas nav nekas oriģināls no mūsu puses, bet atsaucoties uz Čeda Milmana rakstiem (Chad Millman) sniegsim ieskatu šajā teorijā ar atskatu NBA play-off vēsturē.

  Šai teorijai ir 2 nosacījumi: a) tā nedarbojās uz sērijas pirmo spēli, b) tā sākās no jauna tiklīdz nomainās lokācijas vieta spēlēm. Zig-Zag teorija darbojās uz pirmajām četrām spēlēm, un teorijas ietvaros var izvēlēties kādu no komandām tikai 2. un 4. spēlē, bet sērijas 1. un 3. spēle darbojās, kā pamatojums tam, ko darīt nākamajā mačā!

  Tomēr ir jāatzīst šīs teorijas viens no lielākajiem trūkumiem: ne jau tikai likmju licēji zin par šo teoriju, to ļoti labi apzinās arī bukmeikeri, līdz ar to arī pielāgojot līnijas atbilstoši tam, kā varētu reaģēt publika. Tādēļ ļoti bieži šīs teorijas ietvaros vērtība, kas varētu būt uz handikapu, sekojot Zig-Zag teorijai, ir pazudusi pirms tā vēl vispār ir parādījusies. Tomēr tas nenozīmē, ka šī teorija nevar strādāt.

  Zig-Zag teorija , piemēram 2009./10. gada NBA sezonā ir strādājusi ar mainīgām sekmēm, bet visuzskatāmāk ta ir redzama Suns un Trailblazers sērijā! Pirmajā spēlē Suns bija 8.5 punktu favorīti, tomēr daudziem par pārsteigumu piekāpās traumām nomāktajai Trailblazers komandai. Otrajā sērijas spēlē Suns atkal saņēma -8.5 punktu handikapu (nereti šis handikaps 2. un 4.spēlē būs pavirzījies par labu komandai, kas ir nospēlējusi vājāk iepriekšējo spēli). Suns šo spēli uzvarēja ar 29 punktu pārsvaru, nospēlējot daudz labāk un precīzāk, tādējādi apstiprinot teorijas pamatnosacījumu par to, ka zaudētājkomanda izdarīs attiecīgos secinājumus un nospēlēs daudz labāk. 3.spēle jau risinājās Portlendā, un Suns atkal nospēlēja lieliski un, neskatoties uz +1.5 punktu handikapu, uzvarēja spēli. Tomēr jau 4.spēlē Suns bija 2 punktu favorīti, bet 19 punktu uzvara pārvērtās zaudējumā ar 9 punktu deficītu. Tā kā abos gadījumos šajā sērijā Zig-Zag teorija nostrādāja, bet tā nebūt nav perfekta.

  Teorija pirmajās kārtās ir strādājusi tikai 2 sērijās, bet 1 no sērijām ir atnesusi zaudējumus abās spēlēs.

  Austrumi
  Cavaliers – Bulls 2-0-0
  Magic – Bobcats 1-1-0
  Hawks – Bucks 0-2-0
  Celtics – Heat 1-1-0
  Rietumi
  Lakers – Thunder 1-1-0
  Mavericks – Spurs 0-1-1
  Suns – Trailblazers 2-0-0
  Nuggets – Jazz 1-1-0

  Tātad kopumā  šīs teorijas rezultāts play-off ievadā bija 9-6-1. Līdz ar to sanāk, ka sekojot šai teorijai pirmajā play-off kārtā nauda būtu nopelnīta, bet tas nebūt negarantē pozitīvu iznākumu otrajā play-off kārtā.

  Par autoru
  Uldis Dzenis autors
  Uldis Dzenis

  Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs