Populārākie totalizatora spēlēšanas mīti

Šajā rakstā tiks apskatīti divi lieli totalizatora spēlēšanas mīti, kuriem daudzi totalizatora spēlētāji joprojām tic. Patiesība ir tāda, ka viņi, ticot šiem mītiem, zaudē naudu. Kādi ir šie mīti un kāpēc tie nav patiesi?

Sērijas

Lielākā daļa cilvēku tic vienai vienkāršai lietai. Ja jums ir viens vai divi mēneši ar zaudējumiem, jūs esat slikts totalizatora spēlētājs. Ja jūs esat zaudējis tikai desmit likmes pēc kārtas, jūs neko nezināt par sportu. No otras puses, ja jums ir bijusi izcila desmit uzvarētu likmju sērija (streak), jūs esat nevainojams. Ja jūs esat uzvarējis divus mēnešus pēc kārtas, jūs visu darāt pareizi. Labi – tie ir pamata pieņēmumi. Un ir iespējas, ka rezultāti varētu būt pareizi. Tie cilvēki, kuri ir pirmajā grupā, noteikti drīzāk ir slikti totalizatora spēlētāji, kamēr otrās grupas cilvēki drīzāk ir labi totalizatora spēlētāji. Tomēr galvenais ir tas, ka patiesībā desmit likmes vai pat divi mēneši ir nenozīmīgi, un joprojām notiek diskusija par to, kas ir vērā ņemams modelis. Tomēr lielākā daļa cilvēku piekrīt tam, ka jūs varat sākt novērtēt kāda totalizatora spēlētāja veikumu, kad jūs sasniedzat aptuveni 500 likmes. Šajā gadījumā mīts ir tas, ka nav iemesla domāt, ka jūsu labā sērija turpināsies kādu laiku (vai ka sliktā sērija būs mūžīga, tāpēc jums ir radikāli jāmaina jūsu stratēģija).

Bet galvenais padoms attiecas uz jūsu paša veikumu. Ja jums ir izcila sērija, noteikti ir lietas, kuras jums nevajadzētu darīt. Ievērojot tās, jūs jutīsieties neuzvarams. Jums jābūt reālistiskiem un kaut arī jūs noteikti varētu palielināt likmes (kopš uzvaru sērijas dēļ jūsu kopējie naudas līdzekļi ir pieauguši), jūs nedrīkstiet izsviest naudu vējā. Tāpat nelieciet likmes uz vairākiem notikumiem, ko jūs parasti darītu, tikai tāpēc, ka jums ir pieejami vairāk naudas līdzekļi – ja pirms mača viss neizskatījās tik nevainojami, joprojām tas nav tā vērts.

No otras puses jums arī jāzina, kā rīkoties sliktu sēriju gadījumā. Tāpat kā labu sēriju gadījumā viss ir mazliet atkarīgs no veiksmes. Ja jūs esat sevi pierādījis kā uzvarētāju un zināt, ka savas likmes izvēlaties pareizi, absolūti nav nepieciešams kaut ko mainīt. Varbūt jūs varat mazliet samazināt jūsu likmes, ja jums mazliet jānomierinās, kamēr jūs atgriežaties uz pareizā ceļa. Bet, ja jūs neko nemainīsiet savā rīcībā (un liksiet likmes saskaņā ar jūsu naudas līdzekļiem), jums vajadzētu visam būt kārtībā. Tomēr, ja jūs neesat pārliecināts par savu rīcību, ir daudzi veidi, kā jūs varat atgūt pārliecību – lasiet rakstus par totalizatora spēlēšanu, apspriediet jūsu problēmas ar citieem pieredzējušiem cilvēkiem utt.. Izvēles iespējas ir tiešām plašas.

Totalizatora spēlēšanas (betting) sistēmas

Mēs visi tās zinām. Un daudzi ir iepriecināti, kad iepazīstas ar tām. Lielākā problēma attiecībā uz totalizatora spēlēšanas sistēmām ir tāda, ka ar to palīdzību nav iespējams laimēt naudu, ja jūs nevarat atrast labas likmes (likmes, kurām ir vērtība). Ja jūs liekat likmes bez vērtības, šīs sistēmas darbojas precīzi tāpat, kā tās darbojas tādās spēlēs kā rulete vai blackjack. Tas savukārt nozīmē to, ka ilgākā laika periodā jūs neizbēgami zaudēsiet. Citi ceļi vienkārši nav. Ja bukmeikeram ir priekšrocības, neviena totalizatora spēlēšanas sistēma nevar to apgāzt. Jūs varat mēģināt izdomāt savējo sistēmu, bet matemātika vienmēr pierādīs jūsu kļūdainību.

Varbūt jūs joprojām neesat pārliecinājies par to, tāpēc apskatīsim kādu piemēru. Iespējams, ka vispopulārākā sistēma ir Martingeila sistēma. Kad jūs zaudējat pirmo likmi, jūs dubultojat otro likmi. Tas noteikti ir muļķīgi, ja koeficienti ir zem 2,00, jo jums būtu vairāk kā jādubulto jūsu likmes, lai tas darbotos (piemēram, ja jūs dubultojat likmi ar koeficientu 1,72, jūs pat neatgūsiet atpakaļ jūsu sākotnējo likmi pat tad, ja jūsu likme uzvar). Aplūkosim gadījumu, kad koeficienti liecina par līdzīgām izredzēm vai koeficientu 2,00. Ja jūs veicat jūsu analīzi korekti un likmei ir 50% piepildīšanās varbūtība, ar šo sistēmu viss ir kārtībā. Lai gan jums joprojām būtu nepieciešami milzīgi naudas līdzekļi un būtu lielākas izredzes, ka jūs varētu bankrotēt. Ja jūsu analīze ir nepareiza, jūs ļoti, ļoti ātri bankrotēsiet. Katru reizi, kad jūs duboltojat jūsu likmi, jūsu izredzes joprojām būs zem 50%, ja jūsu analīze ir kļūdaina – jums būtu jābūt ārkārtīgi veiksmīgiem, lai nopelnītu. Protams, problēma varētu kļūt problēmātiska, spēlējot totalizatoru reālajā dzīvē – reālās izredzes, ka likme uzvarēs, varētu būt 40% un citā reizē 60% . Bet tas nemaina faktu, ka jums jābūt ļoti labam tipsterim, ja jūs vēlaties, lai jums būtu izredzes gūt labumu no šīs sistēmas (un iespējams jūs negūsiet peļņu pat tad, ja jūs esat ļoti labs tipsteris). Visumā aizmirstiet par Martingeila un Fibonacci sistēmām.

Totalizatora spēlēšanā ir daudzas problēmas, no kurām vajadzētu izvairīties, un šajā rakstā tika apskatītas divas no tām. Rezultāts ir skaidrs – nepārvērtējiet veiksmīgu vai neveiksmīgu sēriju svarīgumu un neticiet populārajām totalizatora spēlēšanas sistēmām. Tās nedarbojas.

 

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs