Spēlēs uzvarētāja likmju (moneyline) iespējas

Kamēr norūdījušies totalizatora spēlētāji izprot spēles uzvarētāja līniju (moneyline), daudzi nesaprot šo totalizatora spēlēšanas iespēju un milzīgus potenciālos ieguvumus no tās. Šajā rakstā tiks aprakstītas spēles uzvarētāja likmes un, kā tās var izmantot, lai, riskējot ar mazu summu, laimētu lielus laimestus.

Šajā rakstā būs atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

  • Kas totalizatora spēlēšanā ir spēles uzvarētāja likmes?
  • Totalizatora spēlēšanas uz spēles uzvarētāja likmēm stratēģijas
  • Līdzsvara rādītāji (break-even rates) dažādiem spēles uzvarētāja likmju koeficientiem

Kas ir spēles uzvarētāja likmes (moneyline)?

Spēlēšanu uz spēles uzvarētāja likmēm var pielīdzināt ar komandas (favorīta vai nefavorīta) izvēli, kura tiešām uzvarēs spēli. Ja jūsu izvēlētā komanda uzvar spēli pēc pilna laika, jūsu likme ir uzvarēta. Ja komanda zaudē, arī jūsu likme ir zaudēta.

1.piemērs: Maiami „Dolphins” -3 pret Minesotas „Vikings”

Šīs spēles gadījumā bukmeikeri ir izlikuši spēles uzvarētāja līniju ar koeficientu 1,56 uz Maiami un 2,50 uz Minesotu. Tas nozīmē, ka, liekot uz Maiami uzvaru 100 eur, jūsu varat laimēt 156 eur. Ja jūs izvēlaties Minesotas uzvaru, jūs, liekot 100 eur, varat laimēt 250 eur.

2.piemērs: Bufalo „Bills” +6,5 pret Grīnbejas „Packers”

Otrās spēles gadījumā bukmeikeri ir izlikuši spēles uzvarētāja līniju ar koeficientu 1,33 uz „Packers” un 3,30 uz Bufalo. Lielāki koeficienti atspoguļo nevienlīdzīgākus spēku samērus. Ja jūsu izvēle ir 6,5 punktu nefavorīts, jūs, liekot 100 eur, varat laimēt 330 eur.

Nefavorītu izvēle spēles uzvarētāja likmēs: Risks ar mazu summu lieliem laimestiem (Risking a Little to Win a Lot)

Jūs droši vien esat pamanījuši, ka, ja jūs spējat izvēlēties mača uzvarētājus, kas ir nefavorīti, jūs varat laimēt daudz naudas, neriskējot ar tik lielu summu. Tas ir spēles uzvarētāja likmju pluss. Savukārt, ja jūs kombinējat spēles uzvarētāja likmes reizinājumā, jūs tiešām varat laimēt lielu vinnestu ar maziem ieguldījumiem. Piemēram, ja sareizina iepriekš apskatītajos piemēros spēles uzvarētāja līnijas uz Minesotu (2,50) un Bufalo (3,30), sanāk koeficients 8,25. Tas nozīmē, ka, liekot 100LVL, jūsu laimests būs 825LVL. Pieliekot reizinājumam klāt vēl trešo komandu (piemēram, „Giants” +4,5), iespējamais laimests būs vēl iespaidīgāks.

Vai tā ir patiesība, ka ir grūtāk izvēlēties nefavorītus, kas uzvarēs maču? Atbilde ir apstiprinoša, bet varbūt tas nav tik grūti, kā sākumā izskatās. Nacionālajā futbola līgā (NFL) handikaps savu lomu spēlē 84% gadījumu. Citiem vārdiem sakot, mača uzvarētājs nenosedz handikapu tikai 16% gadījumu.

Līdzsvara rādītāji (Break-Even rates) dažādiem moneyline koeficientiem

Tā kā jūs laimējat vairāk nekā tiek uzlikts, izvēloties nefavorītus spēles uzvarētāja līnijā, jums jāuzvar procentuāli daudz mazāk spēļu, lai būtu pa nullēm (break even). Šis uzvarēto spēļu procents ir atkarīgs no komandu spēku samēra jūsu izvēlētajās spēlēs (jo nefavorīts ir izteiktāks, jo mazāk spēļu jums ir jāuzvar, jo šajā gadījumā ir lielāki koeficienti).

Piemēram, iedomājieties, ka sezonas gaitā jūs izvēlaties 100 trīs punktu nefavorītus ar koeficientu 2,50 (+150). Šajā scenārijā jums būs jāuzvar tikai 40% no šīm spēlēm, lai būtu pa nullēm. 60 zaudējumu gadījumā jūs, protams, zaudēsiet 60 vienības. Savukārt 40 uzvaras dos uzvarētas 60 vienības (1,5 x 40).

Ja jūs izvēlaties 100 6,5 punktu nefavorītus ar koeficientu 3,30 (+230), jums būs jāuzvar tikai 31% no jūsu likmēm, lai būtu pa nullēm.

No tā var secināt, ka ir iespēja veiksmīgi spēlēt uz spēles uzvarētāja līniju, ja jūs spējat izvēlēties pietiekoši daudz nefavorītus, kuri izcīna uzvaras.

Ko tas viss nozīmē?

Apsveriet spēles uzvarētāja līnijas izmantošanu savā labā! Ja jums liekas, ka nefavorītam ir pa spēkam uzvarēt spēli, jums spēles uzvarētāja līnijas gadījumā labāk nevajadzētu likt visus 100 LVL uz šo komandu. Ja komanda uzvar, jūs iegūsiet daudz lielāku peļņu nekā tad, ja jūs liksiet likmi, lai nosegtu handikapu. Ja jūs neesat pārliecināts, sadaliet savas likmes, 50LVL liekot uz nefavorīta uzvaru un 50LVL uz handikapu. Ja komanda nosedz handikapu, bet neuzvar spēli, jūs paliksiet pa nullēm. Ja komanda uzvar, jūs uzvarēsiet abas likmes!

Spēles uzvarētāja līnijas skaidrojums

Kanzassitija 2,35 (+135) pret Detroita

Ņujorkas „Yankees” 1,40 (-250) pret Kolorādo

Ko šie cipari nozīmē? Tie parāda „spēles uzvarētāja līniju” un tiek lietoti, lai parādītu, ka dažas komandas ir labākas nekā citas. Pieņemsim, ka koeficienti uz abām komandām ir izlīdzināti, tad jūs vienkārši varētu likt 100LVL uz katru no komandām, un uzvaras gadījumā jūs nopelnītu 100LVL. Ja komanda zaudē, jūs zaudēsiet savus 100 LVL.

Kā jau jūs zināt, katrā sacensībā ir favorīts (piemēram, „Yankees”) un „nefavorīts”. Ja vienmēr, liekot 100LVL, varētu nopelnīt 100LVL, jūs vienkārši vienmēr liktu likmi uz favorītu un ļoti labi nopelnītu. Tāpēc bukmeikeri izliek spēles uzvarētāja līniju, kurā koeficienti parasti svārstās no 1,33 līdz 4,00. Apskatīsim piemēru:

Ņujorkas „Yankees” 1,40 (-250) pret Kolorādo „Rockies”

Šajā gadījumā Ņujorka ir favorīts un Kolorādo – nefavorīts. Ja jūs vēlaties likt uz „Yankees”, jums jāriskē ar 250LVL, lai vinnētu 100LVL. Tātad, ja jūs liekat uz „Yankees” uzvaru 250LVL, jūs tās uzvaras gadījumā vinnētu 100LVL, savukārt, ja komanda zaudē, jūs zaudētu 250LVL.

No otras puses, ja jūs domājat, ka uzvarēs „Rockies”, jums būtu jāriskē ar 100LVL, lai laimētu 250LVL. Ja jūsu likme zaudē, jūs zaudēsiet savus 100LVL, bet uzvaras gadījumā jūs laimēsiet 250LVL.

Šo ciparu dēļ daudziem totalizatora spēlētājiem nepatīk likt likmes uz lieliem favorītiem, un viņi priekšroku dot nefavorītiem.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs