Sporta likmes

Sporta likmes sniedz lielisku iespēju veikt prognozes uz simtiem pasaules un vietējiem sporta notikumiem dažādos sporta veidos. JebkurÅ” sporta fans labākajos totalizatoros atradÄ«s sev nepiecieÅ”amo.

Tomēr pirms likmju veikÅ”anas plaŔāk ar tām jāiepazÄ«stas. Å eit esam apkopoÅ”i informāciju par populārākajām sporta likmēm un to veidiem, lai to veikÅ”ana bÅ«tu vienkārÅ”a un bez liekiem jautājumiem vai sarežgÄ«jumiem.

  Futbola likmes

  Futbols, kā zināms, ir sporta karalis. TieÅ”i tādā paŔā statusā tas ir starp sporta likmēm. Ņemot vērā futbola popularitāti, pietiekami plaÅ”s ir arÄ« futbola likmju tirgus. Vairākas lÄ«gas un turnÄ«ri lielākajā daļā pasaules valstu, kas nodroÅ”ina iespēju veikt futbola likmes 24 stundas dienā un septiņas dienas nedēļā. Piemēram, Pafbet totalizators ļauj veikt futbola likmes pasaules spēcÄ«gākajās futbola lÄ«gās, kā arÄ« mazāk pazÄ«stamu valstu čempionātos.

  Lielākais notikums futbolā bezÅ”aubām ir ik pēc četriem gadiem notiekoÅ”ais Pasaules kauss fubolā, kurÅ” tā jau ikdienā aktÄ«vo futbola likmju tirgu padara vēl karstāku un kaislÄ«gāku. LÄ«dzÄ«gi var teikt par Eiropas čempionātu vai izŔķiroÅ”ajiem notikumiem UEFA Čempionu lÄ«gā.

  Ä»oti daudzveidÄ«gs ir arÄ« piedāvāto likmju veidu klāsts. Futbolā vari prognozēt spēles uzvarētāju, vārtu skaitu, handikapus, vai pat stÅ«ra sitienu skaitu un laika intervālu, kurā tiks gÅ«ti vārti un daudz ko citu. Teiksim, Optibet totalizators spēlē starp ā€œLiverpoolā€ un ā€œArsenalā€ piedāvā veikt likmi uz ko, ka abas komandas gÅ«s vārtus. AttiecÄ«gi, ja abas dueļa dalÄ«bnieces spēles 90 minÅ«Å”u laikā pretineku vārtos raidÄ«s vismaz vienu bumbu, likme bÅ«s sekmÄ«ga.

  Pirms likmju veikÅ”anas vērts ņemt vērā dažādus faktorus, laikapstākļus, komandas formu, situāciju ar traumām un tamlÄ«dzÄ«gi.

  Hokeja likmes

  Hokejs ir viens no populārākajiem ziemas komandu sporta veidiem uz ledus. Hokeja totalizators un tā piedāvātas likmes pamatā ir izplatītas Ziemeļamerikā un lielā daļā Eiropas valstu, kā arī Krievijā.

  DominējoŔās pozÄ«cijas hokeja likmēs ir Nacionālajai hokeja lÄ«gai (NHL) un Kontinetālajai hokeja lÄ«gai, kurā spēlē Latvijas superklubs RÄ«gas ā€œDinamoā€. Tajā paŔā laikā neiztikt arÄ« bez dažādiem lokālajiem čempionātiem. Synottip totalizators un citi sniedz piedāvājumu arÄ«, piemēram, uz Čehijas čempionāta notikumiem.

  Globālā kontekstā lielākie notikumi hokejā ir pasaules čempionāts un olimpiskās spēles. Hokeja totalizators to laikā nodroÅ”ina aizraujoÅ”u iespēju prognozēt turnÄ«ra uzvarētāju un daudz ko citu. Piemēram, Optibet totalizators iespējai, ka Latvijas izlase uzvarēs pasaules čempionātā, piedāvā koeficientu 165.00.

  LÄ«dzÄ«gi kā citos sporta veidos, hokejā gan visbiežāk spēlētāji izvēlas prognozēt mača uzvarētāju vai gÅ«to vārtu skaita lielumu. Å ajā gadÄ«jumā Ä«paÅ”i jāņem vērā fakts, ka hokejā neizŔķirts nav. iespējams. AttiecÄ«gi, iespējamo iznākumu var prognozēt pamatlaikā, vai ieskaitot pēcspēles metienus/bullÄ«Å”u sēriju.

  Tāpat hokejs no citiem sporta veidiem atŔķiras ar savu specifisko neprognozējamÄ«bu.Piemēram, 2018./2019.gada sezonā par NHL Stenlija kausa ieguvējiem kļuva Sentluisas ā€œBluesā€. Hokeja totalizators sezonas vidu Ŕādu iespējamÄ«bu novērtēja ar aptuveni 250.00 koeficientu.

  Basketbola likmes

  ArÄ« basketbols ir pietiekoÅ”i atzÄ«ts un atpazÄ«stams sporta veids, kas to padara populāru arÄ« sporta likmju veicēju starpā.

  NeapÅ”aubāms lÄ«deris izvēlēto notikumu vidÅ« ir Nacionālā basketbola asociācija (NBA), kas ir spēcÄ«gā lÄ«ga pasaulē. Tajā paŔā laikā aktÄ«vi tiek veiktas likmes arÄ« nacionālajos čempionātos vai Eiropas basketbola spēcÄ«gākajā turnÄ«rā ULEB EirolÄ«gā.

  Jāpiemin, ka Latvijas-Igaunijas apvienotā basketbola čempionāta sponosors ir Pafbet totalizators, kas attiecīgi nodroŔina draudzīgākas likmes un to piedāvājumu.

  IzlaÅ”u lÄ«menÄ« ik pēc pāris gadiem notiek kontinentu čempionāti, kā arÄ« Pasaules kauss, kas attiecÄ«g padara tirgu aktÄ«vāku. 2019.gada Pasaules kausā lielu neveiksmi piedzÄ«voja ASV, kuras koeficients uz uzvaru turnÄ«rā pirms tā nesasniedza pat 2.00, tomēr panākums netika gÅ«ts.

  Basketbola likmju veidu piedāvājums ir Å”aurāks nekā, piemēram, futbolā, taču tas neliedz atrast sev interesējoÅ”o. Protams, populārākie likmju veidi ir uzvarētāja noteikÅ”ana, punktu un handikapu likmes. Ņemot vērā basketbola izspēles veidu, punktu un handihapu likmes ir Ä«paÅ”i aizraujoÅ”as, jo iznākumi ir svārstÄ«gi un salÄ«dzinoÅ”i neparedzami. Piemēram, Syottip totalizators kādā mačā izredzes handikapa likmē vērtē vienlÄ«dzÄ«gi, kas norāda uz attiecÄ«gā notikuma iespējas neprognozējamÄ«bu.

  Pietiekami objektÄ«vi izvērtējot situāciju, basketbolā vērtÄ«bas likmes atradÄ«si salÄ«dzinoÅ”i bieži.

  Tenisa likmes

  Teniss ir viens no prestižākajiem un atpazīstamākajiem individuālajiem sporta veidiem, kas ar regulāru maču norisi piesaista sporta likmes un to veicēju auditoriju.

  Tenisa likmes, ņemot vērā individuālā sporta veida dabu, piedāvā nedaudz atŔķirÄ«gākus likmju veidus, tāpēc nepiecieÅ”amas zināŔanas par sporta veidu un tā niansēm. Tenisā iespējams prognozēt spēles vai setu uzvarētāju, setu un izspēļu skaitu, kā arÄ« handikapus un citus ar spēles norisi saistÄ«tos elementus.

  Profesionālajā tenisā regulāri mači notiek WTA sievieÅ”u, ATP vÄ«rieÅ”u, kā arÄ« zemāka lÄ«meņa ITF tÅ«res turnÄ«ros. Valstu lÄ«menÄ« izlases savā starpā tiekas Deivisa (vÄ«ri) un federāciju (sievietes) kausa izspēlēs. WTA un ATP tÅ«rēs katru gadu ir četri galveni Grand Slam turnÄ«ri Austrālijā, Francijā, Anglijā un ASV. Piemēram, Synottip totalizators kā Austrālijas ā€œGrand Slamā€ vÄ«ru turnÄ«ra uzvarētāju ar koeficientu 2.50 prognozē Novāku Džokoviču.

  Par autoru
  Uldis Dzenis autors
  Uldis Dzenis

  Vispasaules sporta entuziasts un TieŔsaistes kazino apkopotājs