Totalizatora spēlēšana pretēji vairākumam NHL

Daudzi totalizatora spēlētāji aizrautīgi seko līdzi notikumiem NHL regulārajā čempionātā. Tas viss tāpēc, ka NHL piedāvā daudz peļņas iespējas, ņemot vērā šīs līgas lielo komandu skaitu, kuras aizvada ļoti daudz mačus.

  NHL pētījums

  Pētījuma pamatā ir savākti un apkopota sekojoša informācija: par sākotnējām, beigu līnijām un „līniju kustībām” dažādos totalizatora kantoros; gala rezultāti; iespējams, vissvarīgākais – dati par „totalizatora spēlēšanas procentiem” (uz noteiktu iznākumu). Pētījuma rezultāti ir pievienotā vērtība visiem totalizatora spēlētājiem, un ir pamatā atšķirīgā viedokļa totalizatora spēlēšanas metodēm.

  Pēc NHL lokauta 2004./2005.gada sezonā, kad tika uzsākta datu vākšana un pētījums, tika ieviesti daži nozīmīgi noteikumi. Hokeja faniem un totalizatora spēlētājiem visnozīmīgākais noteikums bija sekojošs: neizšķirtus aizstāja papildlaiks un bullīši. Tas savukārt noveda pie 0.5 golu handikapa līnijas likvidēšanas. Tādejādi NHL līdzīgi kā beisbols kļuva vairāk par spēles uzvarētāja līnijas (moneyline) sporta veidu. Šajā rakstā apskatītā NHL pētījuma dati ietver: piecu sezonu (2005.-2010.gads) vērtīgus datus; ieskaitot playoff spēles, taču, neieskaitot pirmssezonas spēles; gandrīz 7000 NHL spēles. Tas pierāda šī pētījuma objektivitāti un nozīmīgumu. Pēdējās sezonās izmantotā pieeja sevi ir pierādījusi.

  Idejas par totalizatora spēlēšanas sistēmu

   Gadu gaitā ir pierādījies, ka „totalizatora spēlēšana pretēji vairākumam” var palīdzēt jums iegūt labākas pozīcijās. Turpmāk tiks uzskaitītas pārdomas par totalizatora spēlēšanas sistēmas pilnveidošanu.

  • Izmantojiet pēc iespējas vairāk datus. Spriežot pēc pieredzes, jums nekad nevar būt pietiekami daudz datu veidu. Vēl svarīgāk – pārliecinieties, ka iegūtie dati ir pēc iespējas „tīrāki”. Tas nozīmē, ka datiem jābūt pilnīgiem, bez kļūdām un konsekventiem.
  • Mēģiniet izmantot sistēmas un parametrus, kuriem ir loģiska jēga. Totalizatora spēlēšanai raksturīga konkurence, un ir grūti konsekventi parādīt peļņas robežas. Piesardzība sistēmas izstrādes procesa laikā palīdzēs samazināt datu neprecizitāti un cerams palīdzēs radīt pozitīvus rezultātus nākotnē.
  • Pētot sistēmu, mēģiniet maksimizēt spēļu skaitu vai to ietvertos datu veidus. Tas palīdzēs vispārināt sistēmu un piedos statistisku ticamību jūsu pētāmajam objektam.
  • Mazāk parametri ir labāk nekā vairāk parametri. Tas uzlabos jūsu sistēmas sniegto informāciju, un galu galā tās ticamību.

  Pārdomas par NHL

  • Tā kā NHL nav ļoti populārs sporta veids ASV, iespējams, lielākā daļa totalizatoru spēlētāju, kuri liek likmes uz NHL, ir „gudras naudas” („smart money”) profesionāļi.
  • Naudas plūsmas apjoms no „vispārējā viedokļa” pret „profesionāliem totalizatora spēlētājiem” ir atslēga darbībai tirgū un līnīju kustībai jebkurā sporta veidā un jebkura likmes veida gadījumā. Piemēram, mēs ticam, ka vairāk „profesionāļi” liek likmes uz virs/zem līnijām. 
  • Zināšanas par totalizatora spēlētāja tipu un potenciālo naudas plūsmas avotu var palīdzēt jums izvērtēt totalizatoru sistēmas pieejas.

   Totalizatora spēlēšana pretēji vairākumam NHL

  „Totalizatora spēlēšana pretēji vairākumam” ir atšķirīgā viedokļa pieeja, kas var palīdzēt totalizatora spēlētājiem noteikt likmju „vērtību”. Pētījumā par iepriekšējām NHL sezonām tika ierobežota „totalizatora spēlēšana pretēji vairākumam” līdz salīdzinoši līdzīgiem koeficientiem uz abām pusēm sākotnējā līnijā (sākot ar 1.71 līdz 2.40 uz mājas komandu). Tabulā redzami uzvarētās vienības, kā arī „peļņu no ieguldījuma” („return on investment”) atbilstoši dažādiem „totalizatora spēlēšanas procentiem”.

   

  1.tabula: Totalizatora spēlēšana pretēji vairākumam NHL (1,71 – 2,40; 2005.-2010.gads)

  Totalizatora spēlēšanas % Vienības uzvarētas/zaudētas Peļņa no ieguldījuma % Uzvarēti % Spēļu skaits
  <50% +59,5 2,3% 50,6% 2548
  <45% +83,8 4,4% 51,0% 1900
  <40% +30,9 2,4% 49,4% 1329
  <35% +48,1 5,8% 50,3% 829

   

  Kopsavilkums un piezīmes par NHL „likmju likšanas pret” rezultātiem

  • Totalizatora spēlēšanas procentuālie rādītāji uzrāda ienesīgus rezultātus. Nopelnītās vienības, īpaši, „<35% liek likmes pret” rangs uzlaboja iepriekšējā gada skaitļus, kas nozīmē, ka 2009./2010. gada sezona bija labs gads atšķirīgā viedokļa totalizatora spēlētājiem uz hokeju.
  • Totalizatora spēlēšana pretēji vairākuma, liekot gan uz mājas komandām, gan viesu komandām ir ienesīga.
  • Likmju likšanas uz viesu komandām, kuras „vairākumam nepatīk”, rezultāti ir nedaudz labāki kā, liekot uz mājas komandām. Tas liecina, ka viesu komandas ir zemāk novērtētas nekā mājas komandas.

   

  Nobeigumā

  Nav garantijas, ka pētījumā atklātās tendences pastāvēs arī turpmāk. Ir neiespējami prognozēt nākotni. Tāpat nav garantija, ka dati ir bez kļūdām, tomēr tika darīts viss, lai dati būtu pareizi.

  Par autoru
  Uldis Dzenis autors
  Uldis Dzenis

  Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs