Totalizatora spēlēšanas “komforta pozīcijas”

Katrs totalizatora spēlētājs sapņo kādreiz izcelt lielo “lomu”. Tomēr tā nevar pelnīt ilgtermiņā. Lai gūtu peļņu ilgtermiņā, svarīgi atrast zelta vidusceļu pie kādiem nosacījumiem jūs jūtaties viskomfortablāk. Šīs stāvoklis ir jūsu “komforta pozīcijas”, par ko plašāk lasiet tālāk.

Pārliecinieties, vai jūs apzinieties jūsu „komforta pozīcijas” (comfort zones), kad liekat likmes uz sportu. Jūs par labu totalizatora spēlētāju padara daudzi faktori. Nosaucot dažus no tiem, būtu jāpiemin zināšanas, izpēte, disciplīna un naudas pārvaldīšana. Kamēr šie visi faktori ir svarīgi dažādu iemeslu dēļ, tos visus pamatā saista noteikta iezīme – tie visi atsevišķi vai kopīgi ir daļa no „komforta pozīcijām”. Šo „komforta pozīciju” atklāšana ir pamatā ilgtermiņa veiksmei. Kaut arī ārēji tas var izklausīties vienkāršs jēdziens, bet to nevajadzētu pieņemt par pašsaprotamu, ja jums ir nodoms spēlēt totalizatoru nopietni.

„Komforta pozīcijas” var aptvert, sākot ar tādiem faktoriem kā jūsu kompetenci par noteiktu sporta veidu un beidzot ar to, cik lielu naudas summu jūs liekat, lai justos komfortabli, un pat to, kādam totalizatoram jūs dodat priekšroku. Piemēram, „komforta pozīcijas” jūsu naudas līdzekļiem varētu būt atšķirīgas no tās, kādas tās ir kādam citam, bet jums ir jāatrod savs līmenis. Daži sekmīgi biznesmeņi savā profesijā nopelna miljonus, bet nejustos komfortabli, liekot 20 latus uz sporta notikumu. No otras puses ir arī tādi totalizatora spēlētāji, kuri bez raizēm varētu uzlikt 1000 latus uz spēli. Kamēr šie ir galēji piemēri, tie parāda jums komforta zonu atšķirību. Jūsu „komforta pozīcijas” droši vien atrodas kaut kur pa vidu; lai būtu sekmīgs totalizatora spēlētājs, jums zināmā mērā vajag attālināties no naudas reālās vērtības.

Jūsu likmes būtu jāuztver kā biznesa aktīvi vai akcijas – tāda vērtība, kura veidojas ilgā laika periodā. Ja jūsu prāts ir nodarbināts ar domām par to, ko jūs varējāt nopirkt par naudu, kas uzlikta uz zaudētu likmi, jūs nevarēsiet pašapzinīgi veikt likmes. Neprātīgi liekot visus jūsu naudas līdzekļus uz vienu maču, tas novedīs pie viena no diviem iznākumiem: nesīs peļņu vai jūs izputinās. Tas arī nav ieteicamais ceļš, kaut arī spēja uzlikt pieklājīgu likmi, no kuras jūs varat gūt lielu labumu, var kļūt par noderīgu pazīmi. Ieteicamais rīcības ceļš ir noteikt konkrētu naudas līdzekļu apjomu, no kuriem jūs veiksiet savas likmes uz sportu, un noteikt konkrētu vienību skaitu, kuras jūs izmantosiet: iespējams divi līdz četri procenti no kopējiem naudas līdzekļiem. Atkarībā no jūsu pārliecības par noteiktu izvēli jūs varat variēt ar jūsu likmes lielumu, bet nevajadzētu likt vairāk par desmit procentiem no jūsu naudas līdzekļiem uz vienu sporta notikumu. Cik bieži jums to vajadzētu darīt, tas lielā mērā ir atkarīgs no jūsu šādas likmes veikšanas „komforta pozīcijām”.

„Komforta pozīcijas” ietver arī sporta veidus, uz kuriem jūs liksiet likmes. Lielākā daļa totalizatora spēlētāju ir orientēti uz kādu vienu sporta veidu, kurā viņiem ir lielāka kompetence, kuru sekmēja totalizatora spēlēšana un sekošana šim sporta veidam. Kad jūs esat izpratuši, kā spēlēt totalizatoru, un esat veikuši nelielu papildus izpēti, nav pārāk grūti kļūt par totalizatoru spēlēšanas ekspertu. Ja jūs spējat sasniegt 60 procentu vai vēl lielāku uzvarētu likmju rādītāju uz konkrētu sporta veidu, tad ir skaidrs, ka tās ir jūsu „komforta pozīcijas”. Būtu jāievēro piesardzība, liekot likmes uz sporta veidiem, kuros jūs neesat eksperts. Gūstot peļņu no totalizatora spēlēšanas uz vienu sporta veidu, viegli aizrauties ar pārliecību un pieņemt, ka jums tas izdosies arī liekot likmes uz citiem sporta veidiem.

Kamēr jūs neesat veicis pamatīgu izpēti un mājasdarbu, lai liktu likmes uz citu sporta veidu, un jums nav rezultāti, kas to pierāda, jūs, visticamāk, pelnīsiet, esot uzticīgi jūsu „komforta pozīcijām” ar sporta veidu, kurā jūs esat eksperts.

Vēl viens aspekts, kurā „komforta pozīcijām” ir nozīme, ir jūsu izvēlētais likmju likšanas formāts. Daudzi cilvēki priekšroku dod ērtībai un ātrumam, ko sniedz likmju likšana Interneta totalizatorā, un, izmantojot šo metodi, viņiem nav problēmu pārvaldīt savu naudu. Tomēr citi pārliecinās, ka ir viegli zaudēt savu finansiālo disciplīnu, kad vēl viena likme ir tikai peles klikšķa attālumā, un viņi dod priekšroku tradicionālajai metodei, kuras ietvaros likmes tiek liktas pie vietējā bukmeikera. Tiem totalizatora spēlētājiem, kuri izmanto Interneta totalizatorus, bieži ir jāgaida vismaz dažas dienas, kad tiks apstrādāts naudas izmaksas pieprasījums un izmaksāts laimests. Kamēr tas daudziem totalizatora spēlētājiem netraucē, daži dod priekšroku totalizatora spēlēšanai dzīvajā (live), kur jūs pie saviem laimestiem varat tikt līdzko spēle ir beigusies. Nav nozīmes, kurai metodei jūs dodat priekšroku, tikai pārliecinieties, vai jūs esat uzticīgs metodei, kura izskatās viskomfortablākā. Pie liela likmju daudzuma „komforta pozīcijas” norāda uz lielām priekšrocībām totalizatora spēlēšanā.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs