Totalizatori

Sports un totalizatori jau krietnu laiku iet roku rokā, viens otru papildinot un atbalstot. Tomēr kā veikt savu īsto izvēli, lai likmju veikšana “ietu kā pa sviestu” un bez liekām problēmām? Vai visiem var uzticēt savu personīgo informāciju? Kur visātrāk saņemsi savas pieprasītās izmaksas?

Totalizatori Latvijā pietiekoši strauji augoša, bet arī salīdzinoši stingri regulēta nozare. Lai varētu šeit legāli darboties, tiem jāsaņem licenze, kas savā ziņā apliecina, ka totalizatori ir droši un uzticami. Piemēram, pavisam nesen, 2018.gadā Latvijā ar iegūto licenzi sāka darboties Pafbet totalizators, kurš ir plaši pazīstams Skandināvu zīmols ar iespaidīgu vēsturi.

Protams, apkārt pieejami arī dažādi nelicenzēti totalizatori, taču to izmantošanā ir vairāki riski, kurus jaunajiem spēlētājiem diez vai vajadzētu uzņemties. Sekas var būt diez gan nepatīkamas.

Īstā totalizatora izvēle bieži vien slēpjas niansēs, tāpēc iepazīstināsim ar niansēm, kuras vērts ņemt vērā.

Bonusi un īpašie piedāvājumi

Jebkurš operators centīsies piesaistīt klientus ar dažādiem “burkāniem”, kuri vienlaicīgi var būt gan izcili, gan arī vilšanos sagādājoši. Aktīvā to piedāvāšanā izņēmums nav arī totalizatori Latvijā.

Varianti var būt visdažādākie, tomēr totalizatori likmes bezriska piedāvās visbiežāk. Piemēram, Optibet totalizators jaunajiem klientiem bezriska likmēs ļauj izmantot 30 eiro. Tajā pašā laikā Pafbet totalizators pēc pirmās iemaksas jaunajiem spēlētājiem piešķir piecu eiro bonusu, kuru iespējams izmantot pēc saviem ieskatiem.

Katram bonusam būs savi īpašie noteikumi – izmantošanas termiņš, minimālie likmju koeficienti, utt., tāpēc iepazīšanās ar tiem drošības labad nenāks par sliktu.

Tāpat izvēli noteicošs faktors var būt arī piedāvājumi pastāvīgajiem klientiem, kuri ir salīdzinoši regulāri, īpaši aktīviem esot lielo sporta notikumu laikā. Teiksim, hokeja totalizators noteikti uz pasaules čempionāta laiku tevi apbērs ar plašu īpašo piedāvājumu klāstu.

Iemaksas un Izmaksas

Ņemot vērā, ka likmju veikšana grozās ap naudas izmantošanu, svarīgi, lai totalizatori nodrošinātu ērtas un drošas transakcijas.

Totalizatori Latvijā piedāvā veikt iemaksas ar internetbankas, bankas kartes vai pārskaitījuma starpniecību, savukārt izmaksas iespējams saņemt tikai uz reģistrētu bankas kontu. Veicot iemaksu, vērts pārliecināties, kādas ir minimālās un maksimālās summas. Piemēram, Optibet ar bankas pārskaitījuma palīdzību iespējams veikt iemaksas no 0,10 eiro līdz pat 10 tūkstošiem eiro.

Protams, iegūstot laimestus, svarīgi, lai nepieciešamības gadījumā tie nokļūtu bankas kontā pēc iespējas ātrāk. Piemēram, Pafbet totalizators izmaksas nogādā spēlētāju kontos 1-3 dienu laikā, kamēr citviet tas var notikt pat stundas laikā.

Koeficienti

Nav noslēpums, ka ir svarīgi, lai totalizatori likmes piedāvātu ar pēc iespējas labākiem koeficientiem. Lai gan pamatā dažādiem notikumiem tie atšķiras pavisam nedaudz, reizēm starpība var būt ļoti būtiska un bilanci ietekmējoša.

Pieņemsim, ka koeficients uz Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” uzvaru kādā NBA spēlē vienā totalizatorā ir 1,75, kamēr citā 1.80. Attiecīgi, veicot 100 eiro likmi, iegūtais laimests atšķirsies par pieciem eiro (175 pret 180). Vai arī kāds hokeja totalizators ASV uzvaru pasaules čempionātā novērtē ar 5.00, kamēr cits dos 7.00.

Būs totalizatori, kuri piedāvājos koeficientos vienmēr būs agresīvi, kamēr citi būs konservatīvāki. Vai pat otrādi. Tāpēc reizēm ir vērts apdomāt konta izveidi vairākos totalizatoros, lai izmatotu labākos piedāvājumus.

Klientu serviss

Totalizatoru spēle mēdz radīt dažādus jautājumus vai pat ķibeles. Piemēram, hokeja totalizators atcēlis veikto likmi vai kā tamlīdzīgi. Tāpēc šādos gadījumos talkā nāk klientu serviss, kurš mēģina sniegt atbildes pēc iespējas ātrāk un precīzāk, sekmējot problēmu risinājumus.

Totalizatori Latvijā pārsvarā piedāvā saziņu ar Live čata, epastu vai tālruņa starpniecību. Viens no svarīgākajiem vērtēšanas faktoriem šajā kritērijā  noteikti ir darbalaiks. Sporta notikumu laiki un spēlētāju paradumi ir dažādi, tāpēc ir svarīgi, lai nepieciešamības gadījumā pēc iespējas ilgāk klāt būtu kāds, kurš spētu palīdzēt. Šajā gadījumā izceļams Synottip totalizators, kurš klientu servisu piedāvā 24 stundas diennaktī.

Tāpat reizēm var arī iztikt bez saziņas ar operatoru, jo totalizatori mēdz piedāvāt izsmeļošas biežāku uzdoto jautājumu sadaļas. Piemēram, Optibet totalizators piedāvā ērti pārskatīt atbildes uz jautājumiem par izmaksām, likmju veidiem un daudz ko citu.

Dizains

Lai gan reizēm tas var šķist mazsvarīgi, nevar noliegt, ka ir svarīgi, lai likmju veikšana notiktu ērtā un vizuāli patīkamā vidē. Vecmodīgs dizains noteikti spēlētājus atbaidīs, tāpēc totalizatoriem jāseko tendencēm un jāpiedāvā arvien jauni risinājumi.

Ņemot vērā, tehnoloģiju pieejamību, strauji pieeaug to cilvēku skaits, kuri savas likmes veic ar dažādu viedierīču palīdzību. Līdz ar to pielāgotām mobilajām versijām vai aplikācijām ir jābūt pašsaprotamai lietai.

Ņem vērā minētos kritērijus, izvērtē savas vajadzības un spēles stilu, apskati labākos totalizatorus Latvijā un izdari savu izvēli. Objektīvi apsvērumi ļaus izvairīties no kļūdām un nepatīkamas pieredzes.