Totalizators < Es

Šajā rakstā aprakstīju pāris lietas, kas cilvēkiem nedaudz ir aizmirstas vai ari nav likušās svarīgas. Varbūt vienam tas liksies smieklīgi, bet varbūt citu tas beidzot atturēs veikt vienkārši ”burvīgas” likmes un atdot skandināvu uzņēmējiem savu naudu.

1.    Iepazīsti savas komandas
Izstudē komandas, izzinu viņu stiprās un vājās puses, jāzina viņu mājas un izbraukumu spēļu attiecības. Pievērs uzmanību komandas kvalitātes izmaiņām no vienas sezonas uz citu, spēlētājiem kļūstot vecākiem un dažādām izmaiņām – spēlētāju izmaiņām, pienākušajiem un aizejošajiem menedžeriem/treneriem. Liela izaugsme vai kritums mainoties sezonām sporta ir ikdienišķa lieta.

2.    Veic likmes uz motivētām komandām.
Dažreiz komanda nespēlē sava potenciāla līmenī, savukārt dažreiz krietni labāk, nekā varētu vēstīt viņu uzvaru un zaudējumu attiecība – it īpaši kritiskās spēlēs. Nosaki, cik svarīga attiecīgā spēle ir komandai. Ja komanda jau ir nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas spēlēs, tā var vairāk fokusēties uz izslēgšanas spēlēm nekā pašreizējo spēli. Pretēji, ja komanda ir situācijā, kad tai nepieciešama uzvara, lai izbēgtu no izkrišanas, tā var būt ļoti motivēta attiecīgajai spēlei. Tāpat arī komanda, kura vēlas atriebties par zaudējumu agrāk sezonā, var būt ļoti motivēta.

3.    Nedzenies pēc zaudējumiem.
Kad esi iekļuvis neciešamā zaudējumu līnijā, neizdari lielu kļūdu veicot kādu nesamērīgi lielu likmi, lai atgūtu savus zaudējumus. Tā vietā pārbaudi savas metodes un samazini likmju apmērus, līdz tu atkal sāksi laimēt. Atceries – zaudējumu „vajāšana” ir lielākā kļūda, ko spēlētājs var veikt. Līdz ko tu atsāc laimēt, pamazām palielini savas likmes, taču nepārcenties. Arī veiksmju līnija, tāpat kā neveiksmju, kaut kad pārtrūkst.

4.    Veic likmes ar prātu, nevis ar sirdi.
Veic kārtīgu izvērtējumu komandas iespējā uzvarēt, nevis paļaujies uz savām emocijām. Nederi uz komandu tikai tāpēc, ka viņi ir tavi favorīti, neapsverot reālās iespējas. Esi izvēlīgs un atceries, ka vērtīgas spēles un situācijas tu atradīsi tikai retos mačos. Veicot likmes uz visām premjerlīgas komandām labākajā gadījumā ir riskants variants.

5.    Vērtīgas likmes – atrodi zemu risku ar augstu iespējamo laimestu.

Veiksmīga futbola totalizatora spēlēšana prasa no tevis vērtīgas likmes. Pamatā tas nozīmē dabūt labākus koeficientus nekā tiem tavām izvēlēm ir patiesībā. Piemēram, ja tas objektīvas izvērtējums saka, ka uz Arsenal uzvaru vajadzētu būt 1.30 koeficientam, bet bukmeikeri piedāvā 1.50, tad šī ir vērtīgas likmes iespēja. Šajā gadījumā risks ir tā vērts, lai gūtu laimestu.

6.    Veic likmes pretējas publiskajam viedoklim.

Dažām komandā vienmēr spēcīgs publikas atbalsts. Piemēram, Chelsea un Manchester Utd ir šādas komandas. Liekot pret šīm komandām var atrast augstas vērtības likmes, jo bukmeikeri pielāgo savas likmes, lai iegūtu cērēto naudas daudzumu no publikas, kas uzticas šīm komandām. Tādā gadījumā uz nosacīti vājāko komandu tiek piedāvāti lielāki koeficienti, nekā tiem vajadzētu būt.

7.    Turies līdzās spēlētāju ievainojumiem.
Seko līdzi ievainojumiem, taču nereaģē uz tiem pārāk. Novērtē ievainotā spēlētāja nozīmību komandā un spēlētāja, kas viņu aizvietos, kvalitātīfi. Atceries, ka otrā virknējuma spēlētāji nereti ir labāk kvalificēti un ir īpaši motivēti, kad tie aizvieto sākuma sastāva spēlētāju, tādēļ bieži atmaksājas likt uz komandu, kurai trūkst tās labākais spēlētājs. Publika parasti uz ievainojumiem reaģē pārāk, tādēļ tu šādās reizēs varētu atrast labus koeficientus. Taču izvairies no situācijām, kad ir savainoti vairāk kā viens no atslēgas spēlētājiem vai arī kad savainojumu guvis komandas kapteinis vai tās garīgais līderis.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs