Biežāk uzdotie jautājumi

  Totalizatoru BUI

  Totalizatori.lv

  Totalizatori.lv

  Kas ir reģistrācijas bonuss?

  Reģistrācijas bonuss ir piedāvājums, kurš radīts, lai piesaistītu jaunus klientus. Šādi bonusi pārsvarā nodrošina bezmaksas likmes vai naudas bonusu, atkarībā no iemaksas lieluma. Šādiem bonusiem parasti ir stingri noteikumi, tāpēc nevajag cerēt, ka totalizators dāsni dalīs savus līdzekļus uz visām pusēm.

  Protams, reģistrācijas bonuss pieejams tikai vienreiz. Lai izvēlētos  sev izdevīgāko reģistrācijas bonusu, ieskaties ototo.lv apskatos.

  Vai online totalizatoru spēlēšana ir droša?

  Katram totalizatori.lv apskatītajam totalizatoram ir vairāku gadu pieredze totalizatoru jomā. Katram no tiem rūp, lai spēlētājs izbaudītu totalizatoru sniegtās iespējas droši un bez liekiem uztraukumiem. Turklāt, tie visi ir Latvijā licenzēti, kas rada pienākumu īpaši rūpēties par spēlētāju aizsardzību. Gadījumos, ja tomēr nākas saskarties ar kādām netaisnībām, ir iespēja vērsties Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

  Vai spēlētājam ir jānorāda sava bankas konta informācija, reģistrējoties totalizatorā?

  Iespējamās iemaksas metodes ir atkarīgas no totalizatora, vai valsts, kurā tas bāzēts. Latvijā izplatītākās iemaksas metodes ir bankas karte vai internetbanka. Ja dalīšanās ar personīgo informāciju ir kas tāds, ko spēlētājs nevēlas darīt, jāņem vērā, ka no tā neizbēgt, jo reģistrācijas procesā šādas informācijas norādīšana ir obligāta.

  Ko nozīmē koeficienti? Kā zināt, cik iespējams laimēt ar savu likmi?

  Totalizatoros ir trīs dažādi koeficientu veidi, taču Latvijā tiek izmantoti tikai decimālie, par kuriem vairāk iespējams uzzināt šeit. Labā ziņa ir tāda, ka pilnīga koeficientu izprašana nav nepieciešama, jo totalizatoros iespējamais laimests tiek norādīts automātiski. Spēlētājs var ievadīt jebkādu potenciālās likmes lielumu un totalizators aprēķinās iespējamo laimestu. Šāda spēlēšanās ar likmēm ļauj labāk izprast koeficientu darbību.

  Vai spēlētājs var mainīt savu likmi, kad tā ir veikta?

  Līdz ko izvēlētā likme ir apstiprināta, to nav iespējams atcelt. Tomēr viss nav tik traģiski. Daži totalizatori piedāvā labot veikto likmi, taču iespējams izmainīt tikai notikumus, uz kuriem veikta likme, ne likmes apjomu. Tāpēc veicot savas likmes jābūt īpaši uzmanīgam.  Ja spēlētājs tik tiešām grib atgūt savu likmi, totalizatori piedāvā “cash out” funkciju, taču jāņem vērā, ka likmi nav iespējams atgūt pilnā apmērā, it īpaši, ja izvēlētais notikums jau ir sācies.

  Cik lielas likmes jāveic iesācējam?

  Tas ir atkarīgs no paša spēlētāja. Pirmajām likmēm jābūt atkarīgām no iemaksas apmēra un tā, cik lielam riskam spēlētājs ir atvērts. Svarīgi atcerēties, ka totalizatori ir izklaide, tāpēc nav ieteicams likt vairāk par to, cik tu vari atļauties zaudēt.

  Kā zināt, ka izvēlētā likme ir uzvarējusi?

  Iegūtais laimests spēlētāja kontā pārsvarā nonāk pāris sekunžu laikā pēc veiktās likmes uzvaras. Tāpēc vienkāršākais veids, lai pārbaudītu, vai likme ir uzvarējusi, ir konta bilances pārbaudīšana. Lielākā daļa totalizatoru piedāvā arī pārskatāmu likmju vēsturi, kurā iespējams redzēt veiktās likmes un to iznākumu. Dažviet tiek piedāvāta paziņojumu funkcija, piemēram, uz epastu.

  Kas ir handikaps?

  Pašsaprotami, ka ne visas komandas sportā ir spēkos vienlīdzīgas. Tāpēc, lai radītu vienlīdzīgu sacensību, totalizatori izmanto handikapus. Handikaps ir punktu skaits, ar kādu favorītu komandai jāuzvar. Handikapi ļauj iegūt labākus koeficientus uz dominējošām komandām, tomēr šīm komandai jāuzvar ar vismaz noteikto punktu skaitu (piem., 10), lai likme sekmētos. Handikapi ir populāri futbolā vai basketbolā, taču tie ir izplatīti arī citos sporta veidos, piemēram, tenisā.

  Ko nozīmē virs/zem?

  Katrā spēlē, kurā iespējams prognozēt uzvarētāju, var arī veikt likmes uz kopējo punktu skaitu. Totalizators piedāvā kopējo punktu skaitu un spēlētājs var prognozēt vai spēlē tiks gūti vairāk vai mazāk punkti par noteikto. Jauno spēlētāju vidū populāra ir virs likme, jo tie pārvarā ciena rezultatīvas spēles, tomēr bieži vien labākā izvēle ir zem, tāpēc, veicot likmes jābūt kritiskam.

  Vai totalizatori nosaka minimālo apjomu, kādam jābūt kontā, vai arī spēlētājs var veikt iemaksas brīžos, kad vēlas veikt likmi? 

  Kā jau minējām, aprakstot iemaksas procesu, katrs totalizators nosaka minimālo iemaksas summu, kura bieži vien ir atkarīga no iemaksas metodes. Taču totalizators nenosaka summu, kādai kontā jābūt visu laiku. Spēlētāja kontu neslēgs, ja tajā nebūs līdzekļu. Ja spēlētājs izvēlas izņemt visus līdzekļus pēc, piemēram, NHL sezonas, un turēt kontu tukšu līdz nākamās sākumam, to droši var darīt.

  Ja es uzvaru, kā veikt izmaksu?

  Ja tu uzvari vai zaudē, tu vari izņemt savus līdzekļus jebkurā laikā. Tas gan neattiecas uz bonusiem, ja tie nav sasnieguši noteikto apgrozījumu. Izmaksu veidi atkarīgi no totalizatora un tā, kā veikta iemaksa. Plašāk par izmaksāsm lasi šeit.

  Kāpēc mana likme ir norādīta kā nederīga? 

  Totalzatori atceļ veiktās likmes, ja tās netbilst noteiktiem standartiem. Piemēram, ja futbola spēle, uz kuru veikta likme, kādu apstākļu dēļ ir pārtraukta vai atcelta, veiktā likme būs nederīga un tā tiks atmaksāta pilnā apmērā. Lai saprastu, kādos gadījumos totalizators atceļ izdarītās likmes, ir vērts izlasīt to noteikumus.

  Kurš ir labākais sporta veids, uz kuru likt likmes?

  Tas ir atkarīgs no paša spēlētāja. Tā vietā lai uztrauktos par to, kurš sporta veids ir visizdevīgākais likmju veikšanai, sāc ar sev tuviem sporta veidiem. Totalizatoru spēlēšana ir aizraujošāka, ja likmes tiek veiktas uz iecienītiem un tādiem sporta veidiem, par kuriem ir plašas zināšanas.

  Vai ir iespējams veikt likmes arī uz ar sportu nesaistītiem notikumiem?

  Jā, totalizatori mēdz piedāvāt veikt likmes, kas saistītas ar dažādiem politiskiem vai izklaides notikumiem. (piem., Saeimas vēlēšanu vai Eirovīzijas uzvarētājs) Tomēr ne visi totalizatori šādas likmes piedāvā, tāpēc der aplūkot totalizatoru piedāvājumu.

  Par autoru
  Uldis Dzenis autors
  Uldis Dzenis

  Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs