Vai Āzijas handikaps labāks par 1×2?

Šajā rakstā cilvēks stāsta par savu personīgo viedokli un pieredzi, kāpēc viņš izvēlās veikt likmes uz Āzijas handikapu nevis 1×2.

Man patīk spēlēt vienkārši, tāpēc es sāku veicot likmes uz 1×2, bet ievēroju, ka Āzijas handikaps piedāvā labākus koeficientus. Protams, Āzijas handikapā risks ir augstāks, bet pārsvarā ar kārtīgu analīzi jums varat uzlabot savu precizitātes procentu.

Āzijas handikapu es izmantoju galvenokārt divu iemeslu dēļ:

1.    Es riskēju mazāk, jo koeficienti ir augstāki, tātad, lai gūtu peļņu, man vajag mazāk pareizu prognožu;
2.    Manuprāt, vēl viena Āzijas handikapa priekšrocība ir tā, ka bukmeikeri izveido līnijas un tev ir tikai jāizvēlas labākā no tām (pieņemsim līnija ir -0.5, bet tu vari pameklēt -0.25), nevis labākais koeficients (parasti tie ir 1.90/1.90).
Es izmantoju kombinētu stratēģiju, kas iekļauj vairākus aspektus.


Ļaujiet izskaidrot manu stratēģiju:

1.    Vispirms es esmu izpētījis un pievienojis savai listei dažas līgas, kuras ir drošas un kurās rezultāti lielākoties ir paredzami, nevis kādas neskaidras līgas. Manas līgas ir pirmās Anglijas līgas, tajās ir pietiekami daudz spēļu. Atkarībā no manām zināšanām izmantoju vēl pāris līgas.
2.    No šīm līgām es izvēlos spēles, par kurām varu atrast vairāk informācijas, aprakstus, jebko spēles rezultātam izšķirošu.
3.    Ja man ir iespējas redzēt spēli no šīm līgām (piemēram, Anglijas premjerlīgu), es savā plānotājā pierakstu taktikas, kādas tās izskatās no mana skatu punkta. Piemēram, Rafa Benitez no Liverpool labprātāk uzvar ar 2-0 nevis 6-2. Tas man saka, ka viņš ir vairāk norūpējies par fināla rezultātu nevis handikapa pārsniegšanu.
Tāpat es pierakstu vai pameklēju internetā komandu spēlētāju izvietojumu laukumā. Piemēram, komanda ar 4-4-2 divi izvietojumu drīzāk pārsniegs handikapu nekā komanda ar izvietojumu 4-5-1.
Pirmie trīs soļi ir vairāk pirms sezonas izpēte, kas tiek atjaunota tikai izmaiņu gadījumā. Mana ikdienas analīze sākas ar 4. soli.
4.    Manuprāt, šis solis ir vissvarīgākais. Mēģināšu to izskaidrot saprotami. Par piemēru ņemšu Anglijas premjerlīgu, divas komandas no šī gada.
Liverpool (spēcīga komanda) un Birmingham (vāja komanda). Katrai spēle ko šīs komandas spēlē, bukmeikeri uzstāda līnijas. Liverpool spēlēm līnijas vienmēr ir garas (AH –1, AH -1.25, AH -1.5), ja viņi spēlē pret vāju komandu. Birmingham komandai līnijas vienmēr ir viņu pusē, jo no šīs komandas tiek gaidīts, ka tā cīnīsies pret handikapiem (AH +0.5, AH +1, AH +1.5).
Varbūt jūs to nezināt, taču jebkurai nospēlētajai spēlei šis handikaps ir iekļauts statistikā. Piemēram, Liverpool spēlei, ja Liverpool spēlē mājās un Āzijas handikaps ir -1.5 un beigu rezultāts ir 2-1 Liverpool labā, lai arī Liverpool uzvarēja spēli, handikapu statistikā viņi to zaudēja. Šī statistika ir manas likmju veikšanas pamats. Tas nozīmē, ka Liverpool nospēlēja sliktāk, kā gaidīts. Viņiem to spēli vajadzēja uzvarēt vieglāk.
Tātad, ko es daru? Es sāku ar savu viedokli par to, ka bukmeikeri ir pareizi uzstādījuši handikapu. Es sameklēju spēcīgas komandas, kuras ir zaudējušas handikapu vairākas reizes pēc kārtas (manai stratēģijai 3 vai 4 reizes ir pietiekoši). Es izvēlos tās komandas no visa šīs dienas piedāvājuma un pierakstu tās turpmākai izmeklēšanai. No teiksim, 50 dienas spēlēm, man paliek 8-9 deviņas izvēlētas spēles.
5.    Nākamajā solī es izpētu šo komandu statistiku. Šeit mani interesē visvairāk vidēji spēlē gūtie un ielaistie vārti. Es izmetu spēles, kurām šī statistika ir slikta, jo, kaut vai tās ir bukmeikeru favorīti, viņu patiesā spēle nav diez ko laba.
6.    Es papētu, vai nav ievainojumi vai kādi citi jaunumi, kas varētu ietekmēt komandu parasto spēles stilu. Ja es atrodi kaut ko favorītu komandu slikti ietekmējošu, es izslēdzu to spēli no sava saraksta.
7.    Uz atlikušajām spēlēm es veicu likmes. Es izmantoju plato (flat) likmju sistēmu, ar 5% no manām finansēm uz katru spēli.

Par autoru
Uldis Dzenis autors
Uldis Dzenis

Vispasaules sporta entuziasts un Tiešsaistes kazino apkopotājs